Saudi Aramo заплатить консультантам по ІРО до $450 млн – Bloomberg

Saudi Aramo заплатить консультантам по ІРО до $450 млн – Bloomberg

Виплату буде розділено між понад 20 банками

Saudi Aramo заплатить консультантам по ІРО до $450 млн – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/103634774@N04/23702494313

Нафтова компанія Saudi Aramco може виплатити до $450 млн консультантам по IPO. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на людей, знайомих з ходом підготовки первинного розміщення акцій компанії. За їхніми даними, нафтова компанія повинна заплатити від $350 млн до $450 млн групі з більш ніж 20 банків, що працюють над IPO.

Платіж складатиме близько 1% від 40 млрд, які Aramco прагне отримати, що є досить низькою комісією у порівнянні з іншими угодами. Між тим видання наголошує, що інвестбанки з усього світу прагнули взяти участь у підготовці до ІРО найдорожчої компанії в світі.

Тим не менш, ймовірно,банкірам не варто скаржитись. Коли Національний комерційний банк Саудівської Аравії залучив $6 млрд в ході ІРО в 2014 році, консультантам, включно з HSBC та Gulf International Bank, було виплачено всього 0,1% від вартості розміщення.

Правління Aramco планує зустрітись зі своїми консультантами по ІРО приблизно 17 жовтня, щоб дати кінцевий дозвіл на продаж акцій.

Робота над тим, що вважається найбільшим ІРО в світі – навіть за відносно низьку компенсацію – привабила деякі з провідних імен на Уолл-стріт. Aramco призначила дев’ять глобальних координаторів, в том числі Goldman Sachs Group Inc., HSBC Holdings Plc і Credit Suisse Group AG   

Нагадаємо: нещодавно для того, щоб прискорити проведення ІРО Saudi Aramco вирішила змінити свого очільника. Чинного главу компанії, яким є міністр енергетики країни Халід аль-Фаліх замінили на Ясіра Оман аль-Румайяна, керуючого Фондом державних інвестицій. Фаліха все частіше стали обвинувачувати в затягуванні руху саудівської компанії до диверсифікації.

Наприкінці вересня ЗМІ повідомили, що Saudi Aramco Як повідомлялось, саудівський нафтовий гігант може провести своє ІРО у два етапи – перше розміщення відбудеться на саудівській біржі цього року, друге, ймовірно, у Токіо 2020 або 2021 року може провести ІРО у листопаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті