Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Крумханзл прокоментував суди з ПриватБанком

Крумханзл прокоментував суди з ПриватБанком

Підтверджена аудитором сума проблемних кредитів, які дісталися ПриватБанку становить близько 213 млрд грн

Крумханзл прокоментував суди з ПриватБанком
Петро Крумханзл
Фото: скріншот Youtube/НБУ

Голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл вважає, що для колишніх власників звертатися до закордонного суду дуже ризиковано. Про це він позповів у інтерв'ю НВ Бізнес.

«Іноземний суд зазвичай незалежний і приймає рішення відповідно до закону. Це з великою ймовірністю буде рішенням не на їхню користь. Тому вони вважають за краще звертатися до українських судів, де сьогодні розглядається понад 400 справ. Ми ж навпаки звертаємося в іноземні юрисдикції», – розповів голова правління.

Крумханзл нагадав, що ПриватБанк ініціював великі судові справи, метою яких є відшкодування збитків і повернення грошей, які були незаконно виведені з банку.

«Я маю на увазі справи, які ми передали в Лондонський суд, друге – це судова справа в штаті Делавер, США, а третє – на Кіпрі. Ми шукаємо найбільш ефективний спосіб повернути гроші. Як відомо, в 2016 році уряду довелося вкласти в банк 155 млрд грн, щоб врятувати банк від банкрутства», – зазначив Крумханзл.

Також він відмітив, що підтверджена аудитором сума проблемних кредитів, які дісталися ПриватБанку становить близько 213 млрд грн.

«Зараз ми чекаємо рішення апеляції по юрисдикції. Перш, ніж переходити до розгляду справи по суті, потрібно з'ясувати чи може ця справа розглядатиметься в Лондоні. Ми готові до будь-якого рішення. Як позитивні, так і негативні сценарії є частиною нашої стратегії. Станом на сьогодні, сума позову з урахуванням відсотків становить приблизно $3 млрд», – заявив Курмханзл.

Нагадаємо: 15 жовтня Апеляційний суд Лондону та Уельсу задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку до колишніх власників банку  – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 

В своєму рішенні Апеляційний суд в повній мірі задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею Фанкортом в грудні 2018 року.

Судді дійшли висновку, що банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування $1,9 млрд (включно з процентами – $3 млрд) як заявлено в позовних вимогах, та що судовий наказ про всесвітній арешт активів залишається чинним.

Як писав Mind, 22 липня Апеляційний суд Англії та Уельсу почав розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову Банку до екс-власників. Слухання тривали п'ять днів.

Також, між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Пізніше, ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд.

21 грудня минулого року, Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського і залишив в силі наказ про всесвітній арешт активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті