Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Уряд повернув управління «Укрзалізницею» Міністерству інфраструктури

Уряд повернув управління «Укрзалізницею» Міністерству інфраструктури

«Укрзалізниця» буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника та пасажирського перевізника

Уряд повернув управління «Укрзалізницею» Міністерству інфраструктури
Фото: УНІАН

«Укрзалізницю» рішенням уряду повернули до сфери управління Міністерства інфраструктури. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці у Facebook.

«Дякую прем’єр-міністру Олексію Гончаруку за підтримку у подоланні наслідків дивних коаліційних домовленостей попереднього Уряду. Реформа «Укрзалізниці», яка мала початись ще три роки тому, нарешті відбудеться», – написав Криклій.

«Укрзалізниця» буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника та пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (IPO).

За словами міністра, буде створено конкурентний ринок залізничних перевезень та забезпечено рівноправний доступ до залізничної інфраструктури. Однак, для цього доведеться прийняти новий закон про залізничний транспорт. 

Також міністерство готує реформу системи тарифоутворення на послуги залізничних перевезень, модернізацію залізничної інфраструктури та оновлення парку пасажирських вагонів і локомотивів. 

«Для покращення якості надання пасажирських послуг планується передавати в концесію вокзали і впроваджувати системи управління якістю пасажирських перевезень відповідно до стандартів Європейського Союзу», – відмітив Криклій.

Нагадаємо: на початку жовтня Крийлій розповів, що «Укрпошта» та «Укрзалізниця» можуть стати напівдержавними підприємствами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті