Аграрний комітет рекомендує ВР прийняти оновлений законопроєкт про продаж землі

Аграрний комітет рекомендує ВР прийняти оновлений законопроєкт про продаж землі

Законопроєкт був внесений 14 депутатами від партії «Слуга народу» як альтернативний урядовому

Аграрний комітет рекомендує ВР прийняти оновлений законопроєкт про продаж землі
Фото: pixabay.com

Комітет Верховної Ради (ВР) з питань аграрної та земельної політики рекомендує ВР прийняти за основу оновлений законопроєкт про продаж сільськогосподарських земель. Про це йдеться у відповідному повідомленні комітету.

За результатами засідання 18 жовтня 2019 року прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Поданий народними депутатами законопроєкт був внесений 14 депутатами від партії «Слуга народу» як альтернативний урядовому.

Згідно з законопроєктом набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:
  • громадяни України;
  • юридичні особи України, створені за законодавством України;
  • територіальні громади;
  • держава.

Також зазначається, що іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності.

Проєкт закону передбачає, що сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності, що мають спільного кінцевого бенефіціарного власника:

  • в межах однієї об’єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель сільськогосподарського призначення такої громади;
  • в межах однієї області або Автономної Республіки Крим, не повинна перевищувати 8% земель сільськогосподарського призначення такої області або Автономної Республіки Крим;
  • не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України. 

Окрім того, орендар має переважне право на придбання землі у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні – якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.

Нагадаємо: нрупа депутатів з фракції «Слуга народу», в числі якої глава профільного комітету Микола Сольський, зареєструвала в Раді оновлений законопроєкт «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» №2178-10. Зеленський під час прес-марафону також підтримав ідею, що якийсь час землю треба продавати тільки українцям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло