Україна отримала п'яту партію вугілля з Колумбії для ДТЕК

Україна отримала п'яту партію вугілля з Колумбії для ДТЕК

«ДТЕК Енерго» станом на 5 вересня 2019 року законтрактувала 388 000 тонн вугілля з-за кордону

Україна отримала п'яту партію вугілля з Колумбії для ДТЕК
ілюстративне зображення
Фото Shutterstock

В одеський порт «ТІС Трансінвестсервіс» прибуло судно з Колумбії з 80 000 тонн вугілля газової марки для теплоелектростанцій української компанії «ДТЕК», передає Інтерфакс.

За даними «ДТЕК Енерго», судно Lowlends Ligjt розвантажують у порту, після чого вугілля відправлять на склади теплоелектростанцій компанії. Це вже п'яте судно з вугіллям з Колумбії для України, зазначає Інтерфакс.

Як повідомлялося, «ДТЕК Енерго» станом на 5 вересня 2019 року законтрактувала 388 000 тонн вугілля з-за кордону і 100 000 тонн антрациту.

Крім цього, для закупівлі вугілля компанія також виходила на українську енергетичну біржу. Ціна, запропонована постачальникам, була заснована на котируваннях API2 і включала вартість доставки (Роттердам+). Однак, всі 8 сесій торгів завершилися безрезультатно. Жоден лот з 450 000 тонн так і не був законтрактований.

«ДТЕК» управляє енергоактивами групи «Систем кепітал менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Компанія видобуває і збагачує вугілля, виробляє і продає електроенергію.

Уряд України 10 квітня розширив перелік заборонених до ввезення з Росії товарів. До переліку внесені формалін, карбамідно-формальдегідні концентрат і смоли, пружини для візків вантажних вагонів, електроапаратура для комутації, яка використовується в пристроях залізничної автоматики, та ін. У свою чергу Росія 18 квітня розширила список товарів, ввезення яких заборонено з України.

Зокрема, з 1 червня заборонено ввезення в Україну російської сирої нафти і нафтопродуктів. Поставки кам'яного вугілля (брикети, котуни та подібні види твердого палива з кам'яного вугілля), бурого вугілля і коксу дозволені тільки при отриманні окремих дозволів Мінпромторгу РФ.

Сукупний оборот товарів, на які накладено обмеження, оцінені Мінфіном в $4,3 млрд (майже 30% загального товарообігу між Росією і Україною).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію