Реформування ринку електроенергії має на меті знизити тарифи для підприємств Коломойського – FT

Реформування ринку електроенергії має на меті знизити тарифи для підприємств Коломойського – FT

Коломойський хоче сидіти над усіма і за лаштунками смикати за ниточки, говорять джерела видання

Реформування ринку електроенергії має на меті знизити тарифи для підприємств Коломойського – FT
Ігор Коломойський
фото www.flickr.com/photos/[email protected]

У результаті запланованої реформи ринку електроенергії Коломойський, який володіє феросплавними заводами, може отримати можливість платити за електроенергію менше. Про це пише FT із посиланням на експертів.

 «Один західний чиновник говорить, що запланована реформа ринку електроенергії могла б дозволити Коломойськими, який володіє заводами феросплавів, платити менше, ніж ціни, які йому сьогодні виставляють олігархи-конкуренти», – пише видання.

«Коломойський хоче сидіти над усіма і за лаштунками смикати за ниточки, – додав чиновник. – Те, що вони роблять, дуже розумно».

Тім Еш, стратег з ринків, що розвиваються в BlueBay Asset Management заявив, що Зеленському треба «швидко прокинутись».

«Це важливіше, ніж його приятель Коломойський. Його рішення визначить хід його президентства. Або він в кишені у олігархів, або він дійсно представлятиме інтереси людей», – додав він.

Видання наголошує, що всього за кілька останніх тижнів Верховна Рада України прийняла десятки законопроектів, спрямованих на модернізацію економіки і модернізацію держави, іноді практично без обговорення і розгляду.

«Вводяться нові правила концесії морських портів та інфраструктури, видобутку ресурсів, захисту прав споживачів, регулювання цінних паперів, розукрупнення державної газової компанії і перехід на цифрові технології в митному оформленні та інших послуг», – йдеться в статті.

«У нас багато енергії, – сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук в інтерв’ю FT. – І у нас майже немає часу. Ми повинні прийняти (закони і реформи) в найближчі пару місяців. Тоді у нас буде більш-менш рік для реалізації».

Міністр економіки і торгівлі Тимофій Милованов визнає, що темпи змін є «безумними». Будуть помилки, говорить він, але поспішати необхідно.

«Вони дійсно намагаються зробити щось швидко, – говорить Кіра Рудик, опозиційний депутат партії «Голос», – Деякі речі виглядають як домашня робота, виконана наспіх минулої ночі».

Прагнення уряду перебувати економіку і судову систему надає можливість зацікавленим особам, в тому числі олігархам, відстоювати свій вплив всілякими способами, включно з використанням дружніх депутатів для розробки або внесення поправок в законодавство, пише FT.

Нагадаймо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Про особливості нового ринку читайте в матеріалі Mind: « Новий енергоринок: як Рінат Ахметов переграв Ігоря Коломойського «.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло