Відтік російських грошей в офшори прискорився в 7 разів

Відтік російських грошей в офшори прискорився в 7 разів

Відтік коштів до Кіпру, Сінгапуру та низки юрисдикцій досяг історичних рекордів

Відтік російських грошей в офшори прискорився в 7 разів
фото www.flickr.com/photos/davide_albonico/5224839564

Санкції Заходу, амністія капіталів, заклики до деофшоризації і патріотичних інвестицій не змогли зупинити річку російських грошей, яка біжить в напрямку популярних офшорних зон. Про це повідомляє finanz.ru.

Відтік капіталу з Росії у вигляді прямих інвестицій в зарубіжні, переважно офшорні компанії знову прискорився, а по ряду юрисдикцій, включаючи Кіпр і Сінгапур, досяг історичних рекордів, свідчить статистика ЦБ.

У ІІІ кварталі громадяни і компанії РФ вивели з країни $7,5 млрд доларів через інвестиції в іноземний бізнес, відзвітував центробанк в оперативній оцінці платіжного балансу.

У порівнянні з ІІ кварталом ($4,4 млрд) сума зросла в 1,7 рази, а якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року ($1,1 млрд) – більш ніж в 7 разів.

Накопиченим підсумком за 9 місяців у вигляді прямих інвестицій країну покинули $20,7 млрд – на 13% більше, ніж в 2018 році. Загальний відтік з початку 2017 досяг $86,8 млрд.

Нагадаємо: російська економіка вперше з 2016 року зіткнулася з помітним скороченням доходів від продажу вуглецевої сировини за кордон – нафтові доходи обвалились на майже 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті