Тейлор розкрив нові деталі формування американської зовнішньої політики щодо України в останні місяці

Тейлор розкрив нові деталі формування американської зовнішньої політики щодо України в останні місяці

Тиск на Україну з боку оточення Трампа,за його словами, був, і він був потужніший, ніж вважалося досі

Тейлор розкрив нові деталі формування американської зовнішньої політики щодо України в останні місяці
Вільям Тейлор
фото www.flickr.com/photos/hbenabbes/6992438978

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час свідчень перед Конгресом у справі про імпічмент Дональда Трампа викрив нові подробиці формування американської зовнішньої політики щодо України в останні місяці.  Про це свідчить текстйого свідчень, який опинився у розпорядженні The Washington Post.

«Я працював в багатьох місцях, алея  маю особливий інтерес та повагу до важливості відносин нашої країни з Україною. Наша національна безпека вимагає, щоб ці відносини залишались сильними. Однак у серпні та вересні цього року, мене надзвичайно стривожило, що наші відносини з Україною були фундаментально підірвані неформальним каналом формування політки США і заморожуванням життєво необхідної  війькової допомоги з внутрішніх політичних причин», – сказав він.

За його словами, одним з кількох ключових моментів є те, що «Україна є стратегічним партнером США, важливим для безпеки як нашої країни, так і Європи». Ще один момент, на його думку, полягає у війні, яка наразі триває на Донбасі.

«Прямо зараз, поки ми сидимо тут, Україна зазнає нападу з боку Росії, як і останні п’ять років… військова допомога, яку ми надаємо є надзвичайно важливою для оборони України проти російської агресії і,що ще важливіше, вона надсилає сигнал і українцям, і росіянам, що ми є надійним стратегічним партнером України», – зазначив Тейлор.

Він розповів Конгресу, що у травні цього року держсекретар США Майк Помпео попросив його повернутись до Києва та очолити посольство. Тейлор був послом в Україні в 2006-2009 роках .

«Це відбулось в критичний момент для американсько-українських відносин: Зеленського тільки обрали президентом, а Україна продовжували перебувати у стані війни з РФ»,- додав він.

Тейлор наголосив,що вважає відносини між США та Україною надзвичайно важливими з двох причин.

«Перша – якщо Україні вдасться визволитися від російського впливу, вся Європа зможе стати цілісною, вільною, демократичною і мирною. Натомість якщо Росія заволодіє Україною, то знову стане імперією, яка утискає власний народ і погрожує своїм сусідам і решті світу. Друга – анексувавши Криму в 2014 році та продовжуючи агресію на Донбасі, Росія порушила безліч угод, проігнорувала усі зобов’язання та начхала на усі принципи збереження миру… Для відновлення незалежності України Росія має її покинути. Ось що має бути метою двопартійної політики США», – наголосив Тейлор.

Саме це переконання й спонукало його прийняти пропозицію Державного секретаря США Майка Помпео повернутися до України на місце, як він її називає, «Маші Йованович».

Тейлор пояснив, що політика США щодо України формувалася на двох рівнях: офіційному та неофіційному.

Перший був представлений двопартійною підтримкою України в Конгресі та дипломатичними службовцями. Другий – спецпредставником Держдепу з питань України Куртом Волкером, міністром енергетики США Ріком Перрі, американським послом у ЄС Гордоном Сондлендом, а також особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані.

«Під час зустрічі з Помпео 28 травня, я чітко пояснив йому та іншим присутнім, що якщо американська політика стосовно України змінилась, я не зможу залишитись. Він запевнив мене, що політика сильної підтримки України триватиме і що він підтримуватиме мене у захисті нашої політики», – додав Тейлор.

За його словами, спочатку обидва рівні – і офіційний, і неофіційний, мали спільну мету – сильне партнерство між США та Україною.

«Але в серпні мені стало ясно, що ці канали мають різні цілі». – додав він.

Наприкінці липня обидва канали всіляко просували можливу зустріч Трамп із Зеленським.

«Але під час мого спілкування з Волкером та Сонландом, вони мені донесли, що президент Трамп «дещо хоче почути від Зеленського» перед тим, як домовлятись про зустріч в Овальному кабінеті. Тоді я не зовсім зрозумів», – розповів Тейлор.

Пізніше Сондланд заявив йому в якийсь момент, що зробив помилку, заявивши українцям на зустрічі в Білому домі про те, що від розслідування щодо Байденів залежить особиста зустріч Зеленського і Трампа. Насправді, сказав Сонланд, від цього розслідування залежить взагалі все – і в тому числі фінансова та військова допомогу Україні.

«Я й решта людей сиділи в подивуванні: українці воюють з росіянами і покладаються не лише на нашу підготовку й зброю, а й на запевнення в підтримці США. Усе, що сказав працівник Адміністративно-бюджетного управління, було вказівкою президента [США] главі відомства», додає Тейлор.

Пізніше він дізнався, що рішення було ухвалене виконувачем обов’язків глави адміністрації президента США Міком Малвені, який «має скептичне ставлення до України».

Наприкінці свого виступу Тейлор заявив, що зарає є дві українські історії.

«Перша – про те, що ми обговорювали цього ранку і про що ви чуєте останні два тижні. Це зла історія про інформаторів, Джуліані, канали, quid pro quos («послуга за послугу»), корупцію та втручання у вибори. В цій історії Україна є об’єктом», – розповів він.

«Але є й інша історія про Україну – позитивна, двопартійна. В другій історії Україна є суб’єктом. Вона про молодь в молодій країні, яка прагне звільнитись від минулого та сподівається, що нова влада відкриє нову Україну, яка пишатиметься своєї незалежністю від Росії, буде готова приєднатись до західних інституцій та насолоджуватиметься безпечним та процвітаючим життям»,- додав він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло