Мін`юст призначив керівника Антирейдерської комісії
У Мін`юсті обіцяють створити «гарячу лінію» для спілкування зі скаржниками, та ухвалювати законні рішення попри можливий тиск

Міністерство юстиції призначило першого заступника міністра юстиції Євгена Горовеця головою комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська, передає прес-служба Міністерства юстиції.
За словами міністра, крім оновлення складу Антирейдерської комісії, наразі відбувається формування Експертного офісу з питань державної реєстрації.
«Цей Експертний офіс прийде на зміну Комісії. Він не просто розглядатиме матеріали скарг та готуватиме висновки по них, а робитиме узагальнення проблематики в сфері державної реєстрації та одразу формуватиме пропозиції змін до законодавства і удосконалення програмного забезпечення державних реєстрів. Тобто матимемо так званий «єдиний цикл», – зазначив Малюська.
При тому заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук підкреслила, що відтепер принципами роботи комісії будуть діалог, прозорість та законність. Засідання комісії відбуватимуться у форматі круглого столу, буде створена гаряча лінія для спілкування зі скаржниками, а рішення будуть базуватися на букві закону, незважаючи на можливий тиск з боку ЗМІ та політиків.
«Також ми припиняємо розглядати корпоративні спори та скасовувати реєстрацію прав, які виникли на підставі правочинів, що не визнані судом недійсними, та починаємо складати професійні розширені висновки, у яких (навіть якщо законодавство зобов’язує винести відмову у розгляді скарги) закладаємо в мотивувальній частині аналіз порушень проведених реєстраційних дій, що допоможе людям виграти в подальшому судові процеси», – додала Оніщук.
Раніше Mind писав, що за словами міністра Кабінету Міністрів Дубілета, відкриті дані про юридичних осіб публікуватимуться щодня та з'явиться можливість подавати скарги до Антирейдерської комісії в електронній формі
Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський у липні підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству».
Детальніше про механізми рейдерства та шляхи їх подолання читайте у матеріалі Mind «Рейдер на порозі: якими є сучасні методи експропріації власності «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].