Дипломати ЄС домовились про перенесення Brexit

Дипломати ЄС домовились про перенесення Brexit

Утім поки що вони не вирішили на який термін дату виходу переносити

Дипломати ЄС домовились про перенесення Brexit
фото pixabay.com

Дипломати всіх 27 країн Євросоюзу погодилися на перенесення термінів Brexit, але рішення з приводу того, на який термін можна перенести дату виходу Великобританії з ЄС, поки відклали. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

За словами одного зі співрозмовників, в ЄС хотіли б спочатку отримати більше ясності по позиції Лондона.

За словами двох дипломатів, Франція була єдиною країною, яка не підтримувала надання відтермінування Brexit до кінця січня на зустрічі послів ЄС, натомість вона запропонувала, щоб Британії дати час до 30 листопада.

Позиція Франції полягає у тому,що надання надто тривалого відтермінування зняло б тиск з британських політиків в питанні ратифікації угоди про вихід, сказав один з дипломатів. Саміт ЄС для обговорення тривалості продовження може стати неминучим, якщо Франція продовжить виступити проти продовження до кінця січня, сказав другий дипломат.

Раніше в ЄС говорили, що мають намір прийняти рішення без саміту.

Відкладаючи рішення про відтермінування Brexit, ЄС все ще сподівається,що він може натиснути на членів парламенту Британії,щоб ті підтримали угоду на наступному тижні .

Очікується, що ЄС перенесе Brexit ще на три місяці до 31 січня з можливістю більш раннього виходу Великобританії з блоку, якщо британський парламент схвалить угоду раніше.

Дипломати зустрілися після того, як британський прем'єр Борис Джонсон повідомив, що хоче провести дострокові вибори 12 грудня

Палата громад британського парламенту 22 жовтня під другому читанні схвалила проект угоди про Brexit, досягнутого Джонсоном минулого тижня в Брюсселі. Однак парламентарії відхилили графік прискореного виходу з ЄС – на розгляд законопроекту їм давалося всього три дні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло