Фонд держмайна повинен регулювати ринок оцінки – Мотовиловець
Також, нардеп позитивно оцінив законопроєкт № 2047-д, яким пропонується ліквідувати монополію електронних майданчиків

Ринок оцінки теж потребує регулювання. Це завдання ФДМ, він їм прописує правила оцінки, він повинен провести аналіз і нормувати їх роботу. Про це розповів нардеп від «Слуги народу» Андрій Мотовиловець у інтерв'ю Цензор.нет.
За його словами, авторизовані електронні майданчики-посередники між оцінювачами нерухомості і Фондом держмайна не вирішують проблему маніпуляцій з боку оцінювачів.
«Цей модуль дозволяє зібр $1000 за квадратний метр. Якщо я хочу зменшити податкову базу і вказую, що квадратний метр коштує $100, то модуль скаже: немає. Якщо є якісь понижуючі коефіцієнти, потрібно пояснити, чому вони використані, і довести, що це доречно», – пояснює нардеп.
Мотовиловець підкреслює, що ProZorro і ProZorro. Продажі – проєкти, які коштують сотні тисяч доларів. Коли їх створювали, гроші взяли у донорів.
«Відбувалося це так. Донори дають гроші під пілотний проект, ми будуємо на них ІТ-рішення, а потім віддаємо його державі. Зараз вся ІТ-розробка передана на баланс цих двох державних підприємств. Тобто, бюджетних грошей ніхто не просить. У випадку з майданчиками модуль створювався на бюджетні гроші. І його постійна підтримка теж коштує державі грошей. Треба десь розміщувати і зберігати інформацію, архівувати. Це обов'язково послуги Дата-центрів», – підкреслив Мотовиловець.
Також, нардеп позитивно оцінив законопроєкт № 2047-д, яким пропонується ліквідувати монополію електронних майданчиків, а громадянам дати можливість оцінки майна без залучення оцінювача, безпосередньо через Єдину базу Фонду держмайна. Залучення оцінювача потрібно тільки в разі, якщо людина не згодна із сформованою базою оцінкою.
За словами нардепа, даний законопроєкт прибирає оцінювачів та дозволяє не використовувати майданчики. На його думку, це дійсно вихід з ситуації, що склалася.
Нагадаємо: Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами від партії «Слуга народу».
Йдеться про інформацію, яку оприлюднили у ЗМІ, згідно з якою 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по $30 000 неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].