Виробник смартфонів BlackBerry допоміг спецслужбам затримати велику партію кокаїну

Виробник смартфонів BlackBerry допоміг спецслужбам затримати велику партію кокаїну

Компанія надала правоохоронцям доступ до свого месенджера

Виробник смартфонів BlackBerry допоміг спецслужбам затримати велику партію кокаїну
фото Wikipedia

18 серпня 2017 року біля Галапагоських островів Берегова охорона США затримала чотирьох чоловіків, які перевозили на двомоторному човні понад 720 кг кокаїну. Коли зловмисники зрозуміли, що потрапили під облаву, то почали скидати вантаж за борт. У кожному пакеті пакеті з кокаїном знаходився GPS-маячок для того, щоб його можна було знайти пізніше. Але всю банду було знешкоджено, усіх чотирьох злочинців заарештували і пред'явили звинувачення.

Таким чином влада запобігла потраплянню величезного обсягу кокаїну в США. Контрабандисти, вихідці з Еквадору, перевозили товар на загальну вартість $25 млн. Такі дані з'явилися в оприлюднених минулого тижні документах про перебіг операції.

Як зазначає Forbes, схема з контрабанди кокаїну мала багато рівнів і була спланована зловмисниками до найдрібніших деталей. Але вони не врахували одного: для зв’язку вони використовували телефони BlackBerry. Поки наркобарони листувалися один з одним в месенджері BlackBerry про те, як краще доставити кокаїн і не попастися поліції, пристрій стеження на сервері в Техасі без зайвого шуму збирав дані про всі їхні комунікації.

Месенджер BlackBerry працював до квітня цього року. Програма шифрувала повідомлення, але виробник смартфонів мав у своєму розпорядженні ключі до листування, і всі повідомлення проходили через його власний сервер. В цьому випадку у правоохоронних органів була можливість на законних підставах добитися від компанії надання ключа до розшифровки змісту повідомлень.

Для порівняння, в таких додатках, як WhatsApp і Signal, застосовується наскрізне шифрування, тобто ключ створюється на самому смартфоні і контролюється власником пристрою. В цьому випадку для відстеження повідомлень влада змушена або зламувати телефон, або отримувати до нього прямий доступ. І те, й інше важко зробити, якщо йдеться про розслідування щодо міжнародних злочинних угруповань.

Для встановлення пристроїв стеження за телефонами BlackBerry на сервері в Техасі був отриманий спеціальний секретний судовий ордер.

Прес-служба BlackBerry заявила, що не коментує «конкретні випадки надання доступу правоохоронним органам». Однак раніше компанія заявляла про свою позицію щодо шифрування даних публічно: на відміну від технологічних гігантів на зразок Apple і Google виробник смартфонів BlackBerry був готовий передавати ключі шифрування за запитом влади при належному обґрунтуванні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло