Нафтові ринки зіштовхнуться з перенасиченням в 2020 – МЕА

Нафтові ринки зіштовхнуться з перенасиченням в 2020 – МЕА

Причиною цього є нарощування виробництва на тлі слабкого зростання попиту

Нафтові ринки зіштовхнуться з перенасиченням в 2020 – МЕА
фото www.flickr.com/photos/codywinters01/35042869443

Очікується, що ринки нафти зіштовхнуться із надлишковими поставками в 2020 році через зростання виробництва на тлі слабкого росту попиту. Про це заявив директор по енергетичним ринкам Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Кейсуке Садаморі, передає CNBC.

«В цілому, ми продовжимо спостерігати гарно поставлений ринок в 2020 року», – сказав він.

«Якщо нічого не зміниться, ми, вірогідно, побачимо профіцит, якщо не буде дуже сильного відновлення росту попиту»,- додав він.

В своєму останньому звіті агентство скоротило свій показник росту попиту на нафту на 100 000 барелів на день 2019 та 2020 роках. Очікується, що попит на нафту буде рости на «все ще стабільних» 1,2 млн барелів на день в 2020 році, йдеться у звіті МЕА.

За словами Садаморі, глобальні макроекономічні проблеми, такі як торгова суперечка між США та КНР і події, пов’язані з Brexit, мають негативний вплив на перспективи ринку нафти.

Країни ОПЕК+  здійснили істотне скорочення видобутку на 1,2 млн барелів на день з січня, намагаючись підтримати ринок.

Тим не менш, поставки нафти цього року були збільшені країнами, які не входять в ОПЕК, такими як США в галузі добування сланцевої нафти. За словами Садаморі, наступного року Бразилія та Норвегія добуватимуть більше нафти.

Нагадаємо: у вересні Саудівська Аравія була змушена скоротити видобуток удвічі після серії ударів безпілотників по нафтовим об’єктам країни. За словами Садаморі, незважаючи на занепокоєність щодо безпеки поставок після атаки, їх відновлення було «досить вражаючим».  

Нагадаємо: раніше ОПЕК знизив прогноз попиту на нафту в 2019.

Також і Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз попиту на нафту на 2019 рік через сповільнення світової економіки на тлі торгової війни між США та КНР. Утім в агентстві прогнозують, що різкого стрибку цін на нафту не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію