Вирішено: британський парламент погодився на дострокові вибори у грудні

Вирішено: британський парламент погодився на дострокові вибори у грудні

Утім опозиція не збирається здаватись і має низку своїх вимог

Этот материал также доступен на русском языке
Вирішено: британський парламент погодився на дострокові вибори у грудні
Джеремі Корбін, Борис Джонсон
фото www.flickr.com/photos/tonyworrall/48414617946

Опозиційна Лейбористська партія у вівторок оголосила, що підтримає пропозицію прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона про дострокові вибори в грудні. Вибори, як сподіваються британські політики, виведуть країну з глухого кута Brexit. Про це повідомляє BBC.

Постанова про вибори Палата громад обговорить у вівторок і, як очікується, прийме в остаточному вигляді пізно ввечері.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін у вівторок вранці сказав на засіданні тіньового кабінету, що партія підтримає пропозицію прем'єра про вибори, оскільки небезпека жорсткого Brexit 31 жовтня тепер повністю усунена: ЄС дав Британії відстрочку до 31 січня 2020 року, а Джонсон, підкоряючись волі парламенту, її прийняв.

«Я послідовно говорив, що ми готові до виборів і проголосуємо за них, коли варіант виходу без угоди буде прибраний зі столу. Тепер ми почули від ЄС, що відстрочка виходу до 31 січня підтверджена, так що на наступні три місяці ця наша умова – прибрати варіант виходу без угоди зі столу – дотримана», – сказав Корбін.

Якщо питання, проводити чи не проводити вибори в грудні, в цілому тепер фактично вирішене, то про важливі деталі в Палаті громад сьогодні все-таки очікуються палкі суперечки.

По-перше, опозиція хоче спробувати внести до постанови про вибори важливі доповнення: такою є  своєрідність британського конституційного права, що парламент може прямо в постанові про вибори змінити, наприклад, склад електорату.

Міністр юстиції в тіньовому кабінеті лейбористів Річард Бергон у вівторок підтвердив, що лейбористи разом з іншими опозиційними партіями хотіли б знизити виборчий вік з 18 до 16 років, а також надати право голосувати на цих виборах громадянам інших країн ЄС, що живуть в Британії.

Опозиція розраховує, що ці кілька мільйонів потенційних нових виборців, молодь і громадяни ЄС, налаштовані проти Brexit і, отже, проти Консервативної партії на чолі з Джонсоном.

Крім того, залишається відкритим питання про дату виборів.

Уряд пропонує провести їх у четвер, 12 грудня (вибори в Сполученому Королівстві традиційно проводяться по четвергах, ця традиція склалася з 1930-х років), але частина опозиції хотіла б призначити голосування на більш ранню дату (навіть якщо це не четвер), щоб точно позбавити Джонсона можливості ще раз спробувати провести угоду про вихід з ЄС через парламент до виборів. Парламент повинен бути розпущений за 25 робочих днів до виборів.

Джерела в уряді говорили журналістам, що вони в принципі згодні перенести дату виборів на день або два назад.

Нагадаємо: напередодні Палата громад Великобританії проголосувала проти висунутого британським урядом пропозиції провести в країні дострокові вибори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло