Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Трамп заявив, що хоче зачитати стенограму розмови із Зеленським громадянам США

Трамп заявив, що хоче зачитати стенограму розмови із Зеленським громадянам США

Президент хоче, щоб американці зрозуміли його точку зору

Трамп заявив, що хоче зачитати стенограму розмови із Зеленським громадянам США
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що не буде співпрацювати з демократами в розслідуванні в межах процедури імпічменту, наполягаючи на тому, що його телефонна розмова з президентом Володимиром Зеленським була «хорошою» і що він може зачитати її американцям,щоб вони зрозуміли його точку зору. Про це повідомляє Washington Examiner.

«Це був хороший телефонний дзвінок. У якийсь момент я збираюся сісти, можливо, це буде бесіда біля каміна в прямому ефірі, і прочитати стенограму дзвінка, тому що люди повинні її почути», – сказав Трамп в інтерв'ю виданню.

Трамп зробив цю заяву після того як Палата представників Конгресу США схвалила резолюцію, яка затверджує процедуру імпічменту президента США , окреслюючи її наступні етапи – зокрема, публічні слухання.

Навіть після цього він заявив, що не співпрацюватиме з демократами.

«Всі знають, що я не зробив нічого поганого. Білл Клінтон робив все неправильно, Річард Ніксон робив все неправильно. Я не буду згадувати Ендрю Джонсона, тому що це було трохи раніше мого часу. Але вони все зробили неправильні речі. Я не зробив нічого поганого», – сказав президент США про попередні американських лідерах, щодо яких була ініційована процедура імпічменту.

Нагадаємо: минулого місяця перед Конгресом свідчив тимчасовий повірений в справах США в Україні Вільям Тейлор. Він розповів, що  від публічної заяви президента Зеленського залежала не тільки його зустріч з американським лідером, а й надання Україні військової допомоги.

Тейлор, зокрема, розповів, що посол США в ЄС Гордон Сондленд заявив йому в якийсь момент, що зробив помилку, заявивши українцям на зустрічі в Білому домі про те, що від розслідування щодо Байденів залежить особиста зустріч Зеленського і Трампа. Насправді, сказав Сонленд, від цього розслідування залежить взагалі все – і в тому числі фінансова та військова допомогу Україні.

Крім того, він підкреслив, що тиск на Україну з боку оточення Трампа був, і він був потужніший, ніж вважалось досі.

Також підполковник Александр С. Віндман, співробітник Ради національної безпеки (РНБ) адміністрації президента США та головний експерт Білого дому з питань України дав свідчення в Білому домі щодо розслідування імпічменту президента Трампа. Він був свідком липневої розмови між президентами. Віндман заявив,що на даний момент в стенограмі запису розмови відсутні ключові слова і фрази .

Упущені слова, зазначив полковник Віндман, включали твердження Трампа про те, що існували записи сина Джо Байдена, на яких обговорюється корупція в Україні, також Трамп нібито стверджував, що Джо Байден рекомендував звільнити Віктора Шокіна з поста генерального прокурора України, також зникла чітка згадка президента України Зеленського про Burisma Holdings, енергетичну компанію, правління якої найняло на роботу сина Джо Байдена – Хантера

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті