Страховий поліс буде видаватися державною страховою компанією – Радуцький

Страховий поліс буде видаватися державною страховою компанією – Радуцький

Також Радуцький прокоментував й ситуацію з невідкладною допомогою

Этот материал также доступен на русском языке
Страховий поліс буде видаватися державною страховою компанією – Радуцький
Михайло Радуцький
Фото: УНІАН

Комітет Верховної Ради з охорони здоров'я та медичного страхування анонсував закон про створення державної страхової компанії та обов'язкове страхування. Про це розповів керівник комітету та ексвласник клініки «Борис» Михайло Радуцький у інтерв'ю Mind.

«Але ми цей закон поки що не можемо вводити. З однієї причини: поки в Україні 60% зарплат перебуває в тіні, цей закон втопить те, що ще залишилося в медицині. Як тільки ми підемо від цього – а це декларують і Гончарук, і Зеленський, будемо це ініціювати, і наші міжнародні партнери нас підтримають. Сьогодні таке неможливо», – зауважив Радуцький.

Також він відмітив, що необхідно створити саме держстраховика, адже «ми не зможемо змусити приватну страхову компанію страхувати людей з венеричними захворюваннями, тому що їм це не цікаво».

Окрім того голова комітету розповів про модель страхування.

«Є у держави гроші – ми після перепису населення ділимо ці гроші на кожного громадянина. Видаємо йому страховий поліс, але при цьому, якщо він хоче чогось більшого, ніж може дозволити держава, він собі докуповує приватну страховку», – підкреслив Радуцький.

Радуцький прокоментував й ситуацію з невідкладною допомогою.

«Я вважаю, що поки у нас немає інфраструктури, ми не маємо права прибирати невідкладну допомогу – виїзд лікаря додому. Так, я розумію, що це зроблено тому, що грошей не вистачає. І якщо в Києві можна було прибрати, то по селах цього робити було не можна. Ось сьогодні є медпрацівник в селі, і там же у Міністерства соціальної політики є гроші на соціального працівника. Ми зараз з ними в комітеті розробляємо варіант, щоб дозволити лікарю в селі бути одночасно і лікарем, і соціальним працівником, і аптекарем», – розповів він.

Також, ексвласник клініки «Борис» розповів про своє бачення роботи лікарень.

«Моя мрія – канадська система. Коли бізнесмен будує клініку і здає її в оренду державі, лікарям, які отримують гроші від держави за свою роботу. Дуже класна ідея, її ще в 2015 році на зустрічі з лікарями озвучував – що я б на місці держави віддав би все кабінети в клініках лікарям в оренду за 1 грн в місяць», – сказав Радуцький.

Раніше повідомлялося, що Радуцький ще у серпні заявив, що не планує очолювати Міністерство охорони здоров'я, а хоче залишитися працювати у Верховній Раді.

Нагадаємо: міністерство охорони здоров'я планує створити Офіс пацієнта, за допомогою якого здійснюватиметься комунікація пацієнтів із міністерством. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло