Сполучені Штати за рік збільшили інвестиції в штучний інтелект на 120%
Завдяки цьому США обійшли Китай за інвестиціями в ШІ

Засновуючись на загальнодоступних даних про венчурні інвестиції в ШІ-стартапи по усьому світу, ABI Research,глобальна консалтингова фірма з ринку технологій, встановила, що в 2018 році на США приходилось більше інвестицій в штучний інтелект, ніж на всі інші країни разом узяті – 52,3%.
Виходячи з даних про інвестиції в 2019 році, аналітики стверджують, що розрив між Сполученими Штатами і Китаєм продовжує розширюватися. Очікується, що за підсумками року частка США досягне 70%.
Американські інвестиції в 2018 році склали $9,7 млрд, що на 120% більше, ніж в 2017.
Інвестиції таких компаній,як Cruise Automation, Dataminr, Zoox и Zymergen, сприяли росту, який в 2019 році може збільшитись до $14 млрд.
«США пожинають плоди своєї диверсифікованої інвестиційної ШІ-стратегії. Кращі ШІ-стартапи в США приходять з різних секторів, включно з автономними авто, промисловим виробництвом, автоматизацією робототехнічних процесів, аналізоми даних та кібербезпекою. Усі ці стартапи досліджують та інвестують в передові технології глибокого навчання в своїх рішеннях, демократизуючи ШІ для підприємств та кінцевих споживачів», – сказав Ліан Джи Су, головний аналітик ABI Research.
Експерти наголошують, що інвестиції в ШІ в КНР відбулись за дещо іншим сценарієм. В цілому, в країні продовжувало спостерігатися хороше річне зростання в 54%, що склало $7,4млрд.
З 2016 року ШІ становить собою особливий інтерес в Китаї, особливо в галузі машинного зору, що призвело до створення надзвичайно успішних ШІ-стартапів з великим охопленням ринку і глибокими технологіями, включно із SenseTime, Yitu Technology и CloudWalk. Однією з основних проблем є повільне впровадження ШІ на традиційних підприємствах на внутрішньому ринку. У порівнянні із США та Європою, де витрати на робочу силу і нестача навиків є ключовими проблемами, Китай продовжує користуватись перевагами доступної робочої сили, особливо в промисловому виробництві. Великі підприємства, як і до цього,опираються на звичайний робочий процес і не дуже охоче приступають до цифрового перетворення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].