Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
США вигадали спосіб, як уникнути продажу «Мотор Січі» китайцям

США вигадали спосіб, як уникнути продажу «Мотор Січі» китайцям

Адміністрація Трампа зайнялась пошуком компаній, які готові купити українське підприємство

США вигадали спосіб, як уникнути продажу «Мотор Січі» китайцям
фото www.flickr.com/photos/v1image/38925355715/

Ерік Принс,американський бізнесмен,засновник держслужби безпеки Blackwater USA (нині Academi) та неофіційний радник президента Дональда Трампа, веде переговори про покупку українського виробника аерокосмічної техніки «Мотор Січ». Про це повідомляє WSJ.

За словами джерел видання, адміністрація Трампа звернулась до Принса,і принаймні ще до одного потенційного покупця з приватного сектору щодо купівлі української компанії.

За останні тижні Принс обговорив компанію з українськими чиновниками і відвідав її головний завод.

«Мотор Січ» є провідним виробником двигунів для вертольотів та літаків, і США  хочуть відвернути її продаж групі китайських компаній, щоб не дати Пекіну отримати життєво важливі оборонні технології. Таким чином, українська компанія стала предметом суперечки в глобальному суперництві між США та КНР.

Україна, чия влада наразі перебуває в центрі уваги через скандальну розмову американського та українського президентів, що стала причиною для початку розслідування щодо імпічменту Трампа,також опинилась у центрі сварки між Вашингтоном та Пекіном через «Мотор Січ».

Принс є також заступником глави Frontier Services Group, приватного підрядника із забезпечення безпеки в Гонконзі та Пекіні. Він має також ділові інтереси із за межами Китаю,і він неодноразово відвідував Україну (принаймні дев’ять разів з 2014 року).

Під час своєї останньої поїздки до України 24-27 жовтня Принс відвідав завод «Мотор Січі». За словами представника компанії,він був «вражений високим рівнем технологій».

США також шукали й інших покупців для «Мотор Січі». Зазначається, що адміністрація Трампа обговорювала покупку з Максом Поляковим, чия Firefly Aerospace виробляє та експлуатує космічні ракети-носії.

«Поки що рано говорити про покупку акцій «Мотор Січі», – сказав Поляков.

Нагадаємо: ще до відвідування Болтоном України видання WSJ повідомило, що радник Трампа приїде, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ». Джерела видання наголосили, що отримання китайською владою українського підприємства розглядається, як крок до розширення військової спроможності КНР. 

Вже перебуваючи в Україні він наголосив, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загрози для країн, які на неї погоджуються, однак не уточнив, які саме.  

Після цього Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи України і українсько-китайські відносини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті