Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
В Росії готують арешти та конфіскації криптовалюти

В Росії готують арешти та конфіскації криптовалюти

МВС РФ спільно з іншими силовими органами до кінця 2021 року має розробити пропозиції щодо арешту криптовалют і інших віртуальних активів

В Росії готують арешти та конфіскації криптовалюти
фото www.flickr.com/photos/tiendientuvn/34890738170

Влада Росії готує правовий механізм для арешту і конфіскації криптовалют та інших віртуальних активів. Про це повідомляє «РБК» із посиланням на власне джерело.

Відповідні пропозиції до 31 грудня 2021 року має підготувати МВС спільно з іншими силовими органами.

Інформацію про те, що подібна міра обговорюється разом з іншими пропозиціями по боротьбі з ІТ-злочинами, підтвердив представник компанії Group-IB, яка спеціалізуються на боротьбі з кіберзлочинами.

До віртуальних активів, якими займеться МВС, в першу чергу відносяться криптовалюти, пояснює член експертної ради Госдуми, засновник АНО «ПравоРоботов» Микита Куликов. До них повинна буде застосовуватися звичайна практика вилучення майна, вважає він.

«Тенденція постійного зростання числа злочинів з використанням віртуальних активів, незахищеність приватних осіб від даного виду злочинних посягань, звичайно, диктують необхідність розробки механізмів правового регулювання і контролю за обігом віртуальних активів», – говорить керівник практики кримінального і адміністративного права НЮС «Амулекс» Алена Зеленівська .

Хакери, які зламують комп'ютери користувачів і системи великих компаній, найчастіше вимагають заплатити їм саме в криптовалютах .

Наразі криптовалюти в Росії знаходяться в сірій зоні, тому, щоб їх можна було конфіскувати, їх необхідно визнати на законодавчому рівні або товаром, або грошовим еквівалентом, говорить співвласник і генеральний директор платформи Dailyrich.ru Костянтин Голіков. Ті формулювання, які існують в законопроекті для криптосфери, який в розробляється зараз, не підходять для цих цілей, додає Куликов.

«Якщо силові органи починають обговорювати конфіскацію криптовалюти, то фактично вони запускають механізм легалізації криптовалюти на території Росії, – вважає Голіков. – Але, на мою думку, Банк Росії буде серйозно опиратися цьому ».

Втім, в міжнародній практиці вже існує багато прецедентів конфіскації криптовалют за рішенням суду, не дивлячись на те що регулювання криптовалют законодавчо не введено, відзначає він.

Нагадаємо: минулого місяця у Верховній Раді кілька зацікавлених сторін підписали меморандум, покликаний дати «зелене світло» блокчейн-технологій в країні. Стверджується, що законодавча, виконавча гілки влади і бізнес вперше змогли прийти до «виразного консенсусу». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті