В Росії готують арешти та конфіскації криптовалюти
МВС РФ спільно з іншими силовими органами до кінця 2021 року має розробити пропозиції щодо арешту криптовалют і інших віртуальних активів

Влада Росії готує правовий механізм для арешту і конфіскації криптовалют та інших віртуальних активів. Про це повідомляє «РБК» із посиланням на власне джерело.
Відповідні пропозиції до 31 грудня 2021 року має підготувати МВС спільно з іншими силовими органами.
Інформацію про те, що подібна міра обговорюється разом з іншими пропозиціями по боротьбі з ІТ-злочинами, підтвердив представник компанії Group-IB, яка спеціалізуються на боротьбі з кіберзлочинами.
До віртуальних активів, якими займеться МВС, в першу чергу відносяться криптовалюти, пояснює член експертної ради Госдуми, засновник АНО «ПравоРоботов» Микита Куликов. До них повинна буде застосовуватися звичайна практика вилучення майна, вважає він.
«Тенденція постійного зростання числа злочинів з використанням віртуальних активів, незахищеність приватних осіб від даного виду злочинних посягань, звичайно, диктують необхідність розробки механізмів правового регулювання і контролю за обігом віртуальних активів», – говорить керівник практики кримінального і адміністративного права НЮС «Амулекс» Алена Зеленівська .
Хакери, які зламують комп'ютери користувачів і системи великих компаній, найчастіше вимагають заплатити їм саме в криптовалютах .
Наразі криптовалюти в Росії знаходяться в сірій зоні, тому, щоб їх можна було конфіскувати, їх необхідно визнати на законодавчому рівні або товаром, або грошовим еквівалентом, говорить співвласник і генеральний директор платформи Dailyrich.ru Костянтин Голіков. Ті формулювання, які існують в законопроекті для криптосфери, який в розробляється зараз, не підходять для цих цілей, додає Куликов.
«Якщо силові органи починають обговорювати конфіскацію криптовалюти, то фактично вони запускають механізм легалізації криптовалюти на території Росії, – вважає Голіков. – Але, на мою думку, Банк Росії буде серйозно опиратися цьому ».
Втім, в міжнародній практиці вже існує багато прецедентів конфіскації криптовалют за рішенням суду, не дивлячись на те що регулювання криптовалют законодавчо не введено, відзначає він.
Нагадаємо: минулого місяця у Верховній Раді кілька зацікавлених сторін підписали меморандум, покликаний дати «зелене світло» блокчейн-технологій в країні. Стверджується, що законодавча, виконавча гілки влади і бізнес вперше змогли прийти до «виразного консенсусу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].