«Газпром» може почати транзитні відносини з Україною наново завдяки анбандлінгу – Вітренко

«Газпром» може почати транзитні відносини з Україною наново завдяки анбандлінгу – Вітренко

Однак «рукописи не горять» і старі справи мають розглядатися судами

«Газпром» може почати транзитні відносини з Україною наново завдяки анбандлінгу – Вітренко
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Наявність відкритих суперечок між «Нафтогазом» та «Газпромом» є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу. Новий контракт, в результаті анбандлінгу, укладається відокремленим від «Нафтогазу» оператором ГТС, але старі спори мають розглядати суди. Про це на своїй сторінці у Facebook написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Наявність відкритих суперечок між «Газпромом» та «Нафтогазом», а також відсутність між нами контракту на поставку газу з 2020 є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу. Хоча б тому, що новий контракт укладається не «Нафтогазом», а відокремленим від «Нафтогазу» оператором газотранспортної системи. Це і є наслідком «анбандлінгу», про який всі говорять. Тобто якщо «Газпром» та політичне керівництво Росії дійсно хочуть почати відносини щодо транзиту з чистого аркушу паперу, то контракт з відокремленим оператором – це саме такий варіант», – переконаний Вітренко.

В той же час він зауважив, що  початок з «чистого аркушу паперу» не означає, що «старі аркуші паперу» щезають.

«Рукописи не горять», як писав український класик. Нехай ці «старі аркуши паперу» розглядають суди...», – написав виконавчий директор НАК «Нафтозаз».

Нагадаємо, як писав Mind, «Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф але має сплатити компенсацію за зношування і амортизаційні витрати – Вітренко.

Раніше він повідомив, що за рішенням Стокгольмського арбітражу борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд.

Нагадаємо: нещодавно НАК «Нафтогаз України» надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти «Газпрому».

У жовтні Вітренко заявляв, що «Нафтогаз» пред'явить російському «Газпрому» позов на $11 млрд в якості компенсації у разі припинення транзиту.

Угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях в Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.

Також нещодавно  прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Україна розраховує на отримання нового довгострокового контракту з «Газпромом», продовження контракту з транзиту на рік за старими правилами Україні не підходить.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло