«Газпром» може почати транзитні відносини з Україною наново завдяки анбандлінгу – Вітренко
Однак «рукописи не горять» і старі справи мають розглядатися судами

Наявність відкритих суперечок між «Нафтогазом» та «Газпромом» є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу. Новий контракт, в результаті анбандлінгу, укладається відокремленим від «Нафтогазу» оператором ГТС, але старі спори мають розглядати суди. Про це на своїй сторінці у Facebook написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.
«Наявність відкритих суперечок між «Газпромом» та «Нафтогазом», а також відсутність між нами контракту на поставку газу з 2020 є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу. Хоча б тому, що новий контракт укладається не «Нафтогазом», а відокремленим від «Нафтогазу» оператором газотранспортної системи. Це і є наслідком «анбандлінгу», про який всі говорять. Тобто якщо «Газпром» та політичне керівництво Росії дійсно хочуть почати відносини щодо транзиту з чистого аркушу паперу, то контракт з відокремленим оператором – це саме такий варіант», – переконаний Вітренко.
В той же час він зауважив, що початок з «чистого аркушу паперу» не означає, що «старі аркуші паперу» щезають.
«Рукописи не горять», як писав український класик. Нехай ці «старі аркуши паперу» розглядають суди...», – написав виконавчий директор НАК «Нафтозаз».
Нагадаємо, як писав Mind, «Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф але має сплатити компенсацію за зношування і амортизаційні витрати – Вітренко.
Раніше він повідомив, що за рішенням Стокгольмського арбітражу борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд.
Нагадаємо: нещодавно НАК «Нафтогаз України» надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти «Газпрому».
У жовтні Вітренко заявляв, що «Нафтогаз» пред'явить російському «Газпрому» позов на $11 млрд в якості компенсації у разі припинення транзиту.
Угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях в Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.
Також нещодавно прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Україна розраховує на отримання нового довгострокового контракту з «Газпромом», продовження контракту з транзиту на рік за старими правилами Україні не підходить.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].