Ціни на первинне житло на Західній Україні у 2020 році можуть збільшитися на 10%

Ціни на первинне житло на Західній Україні у 2020 році можуть збільшитися на 10%

Для реалізації проєкту житлового будівництва залежно від класу та обсягів будівництва девелоперській компанії потрібно вкласти щонайменше 30-60% від собівартості будівництва

Ціни на первинне житло на Західній Україні у 2020 році можуть збільшитися на 10%
Фото: pixabay.com

Ціни на первинне житло на Західній Україні у 2020 році можуть збільшитися на 10%. Про це розповіла керівниця відділу маркетингу будівельної компанії «Вертикаль» Олена Хапалова на III Residential Development Forum.

Вона, зокрема, зазначила, що на ринку Івано-Франківська наявна дуже висока конкуренція між забудовниками, проте попит досить сталий і прогнозований.

Покупець надає перевагу ціновій політиці забудовника, але перемагає на ринку саме та компанія, яка більш креативно та першою виводить на ринок свій новий проєкт та просуває наявні. Експертка повідомила, що у 2019 році прогнозованого рівня продажів, як і падіння ринку, не сталося.

В той же час, керуюча партнерка бізнес-асоціації RED Community Тетяна Шульга-Забєльська розповіла, що для реалізації проєкту житлового будівництва залежно від класу та обсягів будівництва девелоперській компанії потрібно вкласти щонайменше 30-60% від собівартості будівництва.

На її погляд, часи, коли забудовники могли вийти на майданчик і будувати лише за рахунок залучених коштів інвесторів, минули. 

За її даними, наразі в Україні будується понад 2000 житлових комплексів. Лідером за кількістю ЖК є Київ та Київська область – близько 330 об’єктів будівництва, У Львові зводиться майже 290, Харкові – 121, в Івано-Франківську – 105, Хмельницькому – 101 і Дніпрі – 86. 

При цьому, на думку Тетяни Шульги-Забєльської, попит на таку кількість житла сьогодні складає лише близько 60-75%.  

За її прогнозом, в 2020 році триватиме процес перерозподілу існуючого попиту на первинне житло, а також його ймовірне збільшення за рахунок впровадження більш лояльних умов розтермінування – збільшення тривалості безвідсоткового періоду в середньому з 1 до 1,5 років, та терміну кінцевого погашення до 40-42 місяців.

Окрім того, фахівець з маркетингу ІБК «Обрій» Дмитро Змієвець підкреслив, що кількість об’єктів комплексної забудови зросла на 30% порівняно з 2018 роком. На його погляд, у 2019 році найпопулярнішим на ринку столичної нерухомості став масовий сегмент з переліком додаткових переваг та доступною ціною. 

Він зауважив, що об’єкти комплексної забудови, навіть якщо інфраструктура існує ще тільки на папері, значно простіше продавати, аніж об’єкти точкової забудови з обмеженою прибудинковою територією. 

За його даними, у 2019 році важливим для ринку також стало те, що, через значні фінансові ризики, кількість покупців на стадії котловану помітно знизилася. Інвестори, як зауважив Дмитро Змієвець, переорієнтуються на об’єкти, що знаходяться на фінальному етапі будівництва та вторинний ринок нерухомості. Водночас проєкти з бездоганною репутацією гарно продаються і на первинному ринку, навіть на етапі котловану. Нові ж проєкти для вдалого старту потребують додаткового маркетингового бюджету на просування.

Для сталого розвитку ринку нерухомості, на думку фахівця, доцільно було б на законодавчому рівні закріпити гарантії захисту вкладень інвесторів, по суті впровадивши «прозорий» ринок будівництва житла. 

Також концептолог, засновниця  компанії  SQM Experts Женя Баглай розповіла, що продумана інфраструктурна складова житлового комплексу суттєво впливає на визначеність класу об’єкту, а, відповідно, ціни продажу житлової нерухомості. 

Експертка наголосила, що дуже часто під словом «інфраструктура» і забудовник, і покупець квартир, вважають сукупність торгових, сервісних закладів, а також власне інфраструктурних об’єктів (дитячи садочки, школи, тощо). 

Проте, на думку Жені Баглай, комерційна нерухомість має свої правила розвитку. І основними вимогами і критеріями вибору стають розташування ЖК та кількість людей в пішохідній доступності. 

Планування ЖК, його інфраструктурного комплексу, на переконання Жені Баглай, є важливою складовою роботи забудовника/девелопера над його концепцією.

Окрім цього, на її думку, важливе значення також має продумана система безпеки комплексу, найпопулярнішою з яких є повністю закрита територія, що є доречним до ЖК комфорт і бізнес-класу. 

Нагадаємо: середня вартість пропозиції 1 кв. м на первинному ринку житлової нерухомості Києва в липні-вересні 2019 року склала $1388/кв. м, що на 15% більше в порівнянні з рівнем кінця 2018 року. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло