Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Уряд ігнорує пропозиції депутатів щодо видатків бюджету-2020 – Крулько

Уряд ігнорує пропозиції депутатів щодо видатків бюджету-2020 – Крулько

Також урядом не виконано президентський указ щодо доопрацювання проєкту бюджету

Уряд ігнорує пропозиції депутатів щодо видатків бюджету-2020 – Крулько
Народний депутат, перший заступник голови комітету ВР з питань бюджету Іван Крулько
Фото: УНІАН

При підготовці проєкту бюджету – 2020 до розгляду парламентом  у другому читанні, уряд не врахував близько 90% пропозицій народних депутатів, поданих до законопроєкту. Урядом проігноровано пропозиції депутатів зокрема щодо видаткової частини проєкту бюджету. Про це під час засідання погоджувальної ради керівників депутатських груп і фракцій парламенту повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету ВР з питань бюджету Іван Крулько, передає кореспондент Mind.

«Ми живемо в парламентсько-президентській республіці, але уряд вперше проігнорував на 90% постанову ВР, в якій було дане доручення стосовно доопрацювання бюджету до другого читання. І коли прем’єр-міністр тут розповідає про те, що там все враховано, знайте, голови комітетів: всі програми, які ви подавали, які голосувалися в парламенті, проігноровані. Дохідну частину, так, за нашим рішенням вони прийняли, як уряд, а видаткову частину повністю проігнорували, такого ще не було», – сказав Крулько.

Він також повідомив, що указ президента від 20 вересня 2019 року щодо доопрацювання закону про державних бюджет також є не виконаним.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 року президентом було підписано указ №713/2019  «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Як писав Mind, 18 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила проєкт постанови «Про висновки та пропозиції до проєкту закону України про державний бюджет України на 2020 рік» (№ 2000-П) за основу та в цілому. 

Крім того Mind писав, що у другому читанні парламент планує розглянути проєкт закону про державний бюджет на 2020 рік у найближчий четвер, 14 листопада. 

Також повідомлялося, що уряд запропонував скоротити фінансування деяких програм розвитку спорту у проєкті закону про держбюджет, але близько 3 млрд грн мають піти на будівництво спортмайданчиків у опорних школах. При тому  прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що депутати пропонують внести зміни до проєкту бюджету-2020 на сотні мільярдів гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті