Рада розгляне проєкт бюджету-2020 у найближчий четвер, 14 листопада – Разумков
Президент просить ВР розглянути низку законопроектів щодо грального бізнесу та видобутку бурштину

Вже найближчого четверга, 14 листопада парламент розгляне у другому читанні проєкт закону про державний бюджет України на 2020 рік. Про це під час засідання погоджувальної ради керівників депутатських груп і фракцій повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає кореспондент Mind.
«На цьому тижні передбачені до розгляду питання проєкту закону про державний бюджет України на 2020 рік. Я звертаюсь до комітету з питань бюджету на своєму засіданні уважно розглянути та проаналізувати поданий урядом проєкт бюджету на предмет врахування тих бюджетних висновків Верховної Ради України, які були запропоновані до бюджету на 2020 рік та надати висновок комітету щодо проєкту бюджету народним депутатам України для того щоб, скоріш за все в четвер, ми могли розглянути цей важливий законопроєкт і, можливо, якщо все буде добре, підтримати та затвердити бюджет на 2020 рік», – сказав Разумков.
Він також зазначив, що цей пленарний тиждень буде напруженим та важким через велику кількість важливих законопроєктів, який повинен буде розглянути парламент.
Також Разумков повідомив, що минулого тижня «на щастя не відбулось голосування в Бундестазі щодо «Північного Потоку – 2». Це питання пов’язане зі стратегічними цілями нашої держави, з національною безпекою не лише України, а й багатьох держав Європейського Союзу… У мене була змога поспілкуватися з колегою з Німеччини і станом на сьогодні це питання будуть розглядати все ж таки, але вже на цьому тижні. Тобто у нас з’явився додатковий час для висвітлення та відстоювання нашої позиції на міжнародній арені. Я сподіваюся, цим скористаються наші колеги з МЗС та інших організацій які сьогодні більш ніж ретельно займаються цим питанням», – зазначив голова Верховної Ради.
В свою чергу перший заступник голови Верховної Ради, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук попросив народних депутатів з різних комітетів та парламент в цілому розглянути проєкти законів, які пов’язані із демонополізацією спиртової галузі (№2300), з відповідальністю за незаконне видобування бурштину та законопроєкт, пов’язаний із легалізацією ігорного бізнесу та «ті проєкти, які ми обіцяли нашим виборцям. Це питання деофшоризації (№1209 та №1210) щоб знайти можливість внести їх у це порядок денний».
Також він повідомив, що найближчим часом будуть доопрацьовані та внесені на розгляд до парламенту близько семи-восьми законопроєктів, як стосуються участі народу в законотворчості та ухваленні державних рішень.
«Ми вийшли десь на сім-вісім законопроєктів, які, починаючи від всеукраїнського референдуму, місцевого референдуму, електронних петицій, народних законодавчих ініціатив, народного вето на закони і прийняття рішень … ми теж розробляємо і думаю, найближчим часом вони будуть внесені до ВР».
Нагадаємо, як писав Mind, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. Для врахування поданих депутатами пропозицій, загальна потреба у бюджетних коштах становить близько 1,9 трлн грн.
Також Mind писав, що проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів. Загальний безпековий бюджет має скласти 93 млрд грн, а на обслуговування потреб інфраструктури буде передбачено 73,7 млрд грн.
Mind також писав, що уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн. У першу чергу йдеться про збільшення фінансування сфер освіти, медицини та соціальної допомоги громадянам.
Крім того повідомлялося, що у бюджеті в бюджеті-2020 пропонується передбачити три інструменти підтримки соціальних програм. На ДФРР – близько 7,4 млрд грн, а на соцекономрозвиток – близько 2 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].