Рада ухвалила за основу зміни до закону про ринок електроенергії

Рада ухвалила за основу зміни до закону про ринок електроенергії

Ним пропонується дозволити регулятору обмежувати ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони»

Рада ухвалила за основу зміни до закону про ринок електроенергії
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив в першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про ринок електричної енергії» (№2233). За таке рішення проголосували 295 народних депутатів, проти – 27, утримались – 51, не голосували – 31, передає кореспондент Mind.

Законопроєктом метою недопущення неконтрольованого зростання ціни на електроенергію, пропонується на період до 1 липня 2023 року надати право регулятору встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому  ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони».

Також автори законопроєкту вважають, що на сьогодні проблемним залишається питання роботи ТЕЦ у новому ринку електроенергії з початком осінньо-зимового періоду (ОЗП), більшість з яких є неконкурентноспроможними.

«Враховуючи те, що в багатьох містах ТЕЦ є основним джерелом теплової енергії для споживачів, з метою забезпечення належного рівня теплопостачання протягом ОЗП, законопроєктом надається право регулятору тимчасово, на період до 1 квітня 2020 року, встановлювати тариф на відпуск електричної енергії виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, у випадках передбачених рішенням Кабінету Міністрів про покладання спеціальних обов’язків», – зазначається в пояснювальній записці.

Також з метою подолання штучно створеного дефіциту на ринку «на добу наперед», законопроєктом «надається право регулятору приймати рішення про обов’язковість подання виробниками пропозицій (заявок) на продаж електричної енергії на ринку «на добу наперед».

Нагадаємо з 1 липня 2019 року, в Україні запрацював новий ринок електроенергії, який має на меті створити здорову конкуренцію в галузі, дати можливість зайти на ринок новим гравцям (постачальникам та інвесторам), не збільшуючи при цьому ціну на електроенергію для населення. Про це йдеться у відповідному законі «Про ринок електричної енергії», який було ухвалено у 2017 році. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку до 2030 року зросте учетверо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло