Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
«Укроборонпром» за декілька років позбудеться комплектуючих російського виробництва – Бондар

«Укроборонпром» за декілька років позбудеться комплектуючих російського виробництва – Бондар

Також заступник гендиректора «Укробоонпрому» розповів, що існують проблеми з пошуком інженерів

«Укроборонпром» за декілька років позбудеться комплектуючих російського виробництва – Бондар
Роман Бондар
Фото: Deloitte Ukraine

«Укроборонпром» планує за найближчі кілька років повністю позбутися комплектуючих російського виробництва, щоб прибрати всі ризики і обмеження, пов'язані з Росією. Про це розповів заступник гендиректора «Укроборонпрому» Роман Бондар у другій частині інтерв'ю з Mind.

Він зауважив, що найвразливішою сферою є авіабудування. Номенклатура, за його словами, досить широка, специфічна і виробляється, на жаль, лише в Росії.

«Найкраща ситуація – по бронетехніці, де нам залишилося трохи, щоб повністю виключити нашу залежність від російських комплектуючих. Зробимо детальний аналіз і все розповімо. Взагалі, це серйозний виклик для наших інженерів», – розповів Бондар.

Також заступник гендиректора «Укробоонпрому» розповів, що існують проблеми з пошуком інженерів.

«Це мій особистий біль. Бачу, як нахабно і зухвало міжнародні компанії «висмикують» кращих українських хлопців, пропонуючи їм зарплату в 4–5 разів вище. На одному з наших важливих підприємств зарплати конструкторів становлять 15 000 грн, а в двох кварталах від нього – іноземна компанія, яка створила R&D-центр, і вони пропонують зарплату в 75 000 грн», – пояснив він.

Бондар зауважив, що у сфері машинобудування люди визначають все – а не сировина, надра, трубопроводи або залізничні колії. Якщо ці люди створюють нові технології, то вони мають швидко впроваджуватися. Інакше ми повертаємося до того, що вся наша гордість – це радянські розробки.

Окрім того, він відмітив, що сьогодні «Укроборонпром» стрімко втрачає свою частку в ДОЗі, а кількість приватних оборонних компаній в Україні зростає. Приватні компанії живуть в умовах крайньої нестабільності та рідко дивляться на часовий діапазон довше двох років. 

«У нас же є накопичена виробнича потужність, ноу-хау для забезпечення наявної техніки всередині країни і за кордоном», – розповів Бондар.

Нагадаємо: майже половина з найбільш прибуткових держпідприємств у переліку Топ-50 від Мінекономіки підпорядковується «Укроборонпрому».

Детальніше про погляди Романа Бондаря на корпоративну культуру та  трансформації виробничих відносин читайте у першій частині інтерв'ю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті