Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Шанси України на виграш у Міжнародному суді ООН високі – Зеркаль

Шанси України на виграш у Міжнародному суді ООН високі – Зеркаль

Росіяни надавали в суд інформацію зі своїх ЗМІ, зазвичай, це була Russia Today

Шанси України на виграш у Міжнародному суді ООН високі – Зеркаль
фото DR

Україна грунтовно підготувалася до наповнення позову в Міжнародному суді ООН проти Росії й має великі шанси виграти по всіх фактах. Про це під час брифінгу заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка є представником України в суді ООН, пише Укрінформ.

«Росія завжди стверджує, що всі наші позови будуть відхилені. Дійсно, росіяни дуже сильні в дипломатії і в міжнародному праві, але ситуація змінюється, і ми вже не слабші, і ми готувалися дуже ретельно. Для нас був дуже важливим досвід, який ми отримали в 2017 році під час слухань щодо попередніх заходів», – підкреслила Зеркаль.

Вона розповіла, що українська сторона підійшла вже до підготовки меморандуму в суді ООН, зважаючи на необхідність перевіряти факти.

«У цьому меморандумі разом з додатками є експертизи, зроблені іноземними фаховими інституціями. Ми залучали військових із Британії, які проводили артилерійську експертизу в Маріуполі, Краматорську і Волновасі. Ми співпрацювали з Bellingcat, яке робило окремий аналіз того, як завозився 53-ю бригадою  БУК», – розповіла Зеркаль.

За її словами, на всі викладені Україною факти Росія тепер має відреагувати.

«Те, що ми бачили в їхніх матеріалах... вони надавали інформацію зі своїх ЗМІ, зазвичай, це була Russia Today. Якщо вони будуть притримуватися цього ж принципу, то думаю, що в нас є великі шанси по всіх фактах виграти», – додала заступник міністра.

За її словами, справу по суті буде слухатися у 2022 році, а точна дата буде визначена судом.

За встановленою практикою Міжнародного суду, до грудня 2020 року Росія повинна подати в суд великий обсяг документів, після чого Україна буде надано 3-4 місяці на вивчення цих документів, може піти й півроку, сказала вона.

«Після нашої реакції дадуть якийсь термін для реакції Російської Федерації на нашу реакцію, і вже після цього будуть призначені слухання. Дійсно, рішення очікується не раніше 2022 року, а можливо, і початку 2023 року», – зазначила Зеркаль.

Нагадаємо, суд ООН в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію у розгляді позову України до РФ і таким чином відхилив заперечення Росії, яка вимагала закрити справу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті