Комітет ООН прийняв нову резолюцію по Криму, незважаючи на погрози росіян
Росія вважає, що ті країни, які підтримали документ, «посягнули на її територіальну цілісність»

Третій комітет Генасамблеї ООН, який займається соціальними і гуманітарними питаннями, включаючи питання прав людини, прийняв резолюцію, яка стосується анексованого Криму. Про це 14 листопада повідомляється в Twitter постійної місії України при ООН.
«Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. За – 67, проти – 23», – ідеться в повідомленні.
#ТЕРМІНОВО 🔴
– UKR Mission to UN (@UKRinUN) November 14, 2019
Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації.
✅За – 67, ❌проти – 23.
Основні положення резолюції ⤵️ pic.twitter.com/6MwSUXzRKY
При цьому, як передає «Інтерфакс-Україна», заступник міністра МЗС Сергій Кислиця, який представляв проект резолюції на засіданні Третього комітету, повідомив, що під час обговорення один з російських дипломатів висловлював погрози на адресу представників тих країн, які підтримають цей документ.
«Щойно російський дипломат у 3-му комітеті Генасамблеї ООН не тільки назвав інформацію в основі Кримської резолюції «брєдом», а це, нагадаю, доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ, а й вдався до прямих погроз членам ООН: «голосування за резолюцію – це посягання на територіальну цілісність РФ», – написав Кислиця в своєму акаунті в Twitter.
Щойно російський дипломат в 3-му комітеті ГА ООН не лише назвав інформацію в основі Кримської резолюції «бредом», а це нагадаю в тч доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ, але й вдався до прямих погроз членам ООН: «голосування за резолюцію це посягання на територіальну цілісність РФ» pic.twitter.com/lPXoCN7Kog
– Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) November 14, 2019
Основними положеннями нової резолюції ООН щодо окупації Криму є:
- засудження масових затримань активістів та захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму;
- заклик припинити переслідування і звільнити осіб, затриманих за висловлювання власних думок, зокрема до початку окупації;
- засудження практики призову чоловіків у Збройні сили РФ і кримінального переслідування тих, хто ухиляється від служби в армії країни-окупанта;
- вимога негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безперешкодне повернення на Батьківщину;
- заклик до міжнародного співтовариства продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму.
Ця резолюція починає діяти після її прийняття Генасамблеєю ООН.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].