Захворіло у світі
19,474,377
Померло у світі
723,348
Вилікувалось у світі
11,801,476
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Комітет ООН прийняв нову резолюцію по Криму, незважаючи на погрози росіян

Комітет ООН прийняв нову резолюцію по Криму, незважаючи на погрози росіян

Росія вважає, що ті країни, які підтримали документ, «посягнули на її територіальну цілісність»

Комітет ООН прийняв нову резолюцію по Криму, незважаючи на погрози росіян
Twitter UKR Mission to UN

Третій комітет Генасамблеї ООН, який займається соціальними і гуманітарними питаннями, включаючи питання прав людини, прийняв резолюцію, яка стосується анексованого Криму. Про це 14 листопада повідомляється в Twitter постійної місії України при ООН.

«Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. За – 67, проти – 23», – ідеться в повідомленні.

При цьому, як передає «Інтерфакс-Україна», заступник міністра МЗС Сергій Кислиця, який представляв проект резолюції на засіданні Третього комітету, повідомив, що під час обговорення один з російських дипломатів висловлював погрози на адресу представників тих країн, які підтримають цей документ.

«Щойно російський дипломат у 3-му комітеті Генасамблеї ООН не тільки назвав інформацію в основі Кримської резолюції «брєдом», а це, нагадаю, доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ, а й вдався до прямих погроз членам ООН: «голосування за резолюцію – це посягання на територіальну цілісність РФ», – написав Кислиця в своєму акаунті в Twitter.

Основними положеннями нової резолюції ООН щодо окупації Криму є:

- засудження масових затримань активістів та захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму;

- заклик припинити переслідування і звільнити осіб, затриманих за висловлювання власних думок, зокрема до початку окупації;

- засудження практики призову чоловіків у Збройні сили РФ і кримінального переслідування тих, хто ухиляється від служби в армії країни-окупанта;

- вимога негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безперешкодне повернення на Батьківщину;

- заклик до міжнародного співтовариства продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму.

Ця резолюція починає діяти після її прийняття Генасамблеєю ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті