Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Рябошапка звільнить прокурора, який розслідував справу Burisma і Хантера Байдена

Рябошапка звільнить прокурора, який розслідував справу Burisma і Хантера Байдена

Справу Burisma продовжить вести новий прокурор

Рябошапка звільнить прокурора, який розслідував справу Burisma і Хантера Байдена
Руслан Рябошапка
фото @gp.gov.ua

Скандального прокурора Костянтина Кулика, який розслідував справу української газової компанії Burisma та Хантера Байдена, буде звільнено з Генпрокуратури. Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в інтервʼю виданню «Настоящее время».

«Закон нам не залишає іншого шляху, крім як попрощатися з Костянтином Геннадійовичем», – сказав Рябошапка, відзначивши, що Кулик знаходиться на лікарняному і не з'явився на тестування, що проводиться в рамках переатестації прокурорів.

При цьому справу Burisma продовжить вести новий прокурор, сказав Рябошапка.

Крім того, він повідомив, що Генпрокуратура проводить перевірку у даній справі. «Ми проводимо аудит багатьох справ. В тому числі й одного великого провадження, яке може стосуватися діяльності компанії Burisma та інших осіб, які причетні до цієї компанії. У провадженні налічується кілька тисяч томів – не сотень, а тисяч. Тобто це справа не одного дня і не одного місяця, – розповів Рябошапка. – Ми ж не можемо проаналізувати за один день кілька тисяч томів і сказати, хто тут винен. У тих же американців та їх правоохоронних органів не менше інформації, ніж у нас. У принципі при бажанні вони могли б зробити те ж саме розслідування і не менш якісно, ніж ми».

Як повідомив генпрокурор, представники США не зверталися до нього з проханнями посприяти або надати будь-які відповіді, що стосуються Burisma і Хантера Байдена. За словами Рябошапки, в рамках цієї справи він не відчуває тиску ні з боку США, ні з боку президента України Володимира Зеленського.

Генпрокурор стверджує, що є «13 або 14» проваджень, у яких фігурує Микола Злочевський, власник Burisma, який був міністром екології при Януковичу.

«Відповідно, від Злочевського проводять зв'язки з «Бурісма Холдинг». Але по «Бурісмі» мені відоме одне велике провадження, з якого виділяють різні епізоди», – сказав генпрокурор, відмовившись уточнити, чи фігурує в цій окремо взятій справі в даний момент Хантер Байден. Але зауважив, що рішення про включення його до справи раніше залежало від прокурора Костянтина Кулика.

Хантер Байден, син американського сенатора Джо Байдена, віце-президента США за часів Барака Обами, був членом ради директорів Burisma з 2014 року.

Розслідування діяльності Burisma вимагав від Зеленського президент США Дональд Трамп в знаменитій телефонній розмові, яка відбулася в липні 2019 року.

У вересні демократи в Палаті представників оголосили про початок процедури імпічменту Трампа через тиск, який той нібито чинив на керівництво України для початку розслідування відносно Джо Байдена – свого головного конкурента на майбутніх президентських виборах. Демократи також стверджують, що Трамп шантажував Зеленського наданням фінансової допомоги і обіцяв йому в обмін на початок розслідування військову підтримку і зустріч в Білому Домі.

Нагадаємо, ми писали про прокурора Кулика в матеріалі «Прокурор, який «склепав» справу на Байдена, сам під підозрою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті