Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Blockchain4Ukraine подали законопроєкт про легалізацію криптовалюти

Blockchain4Ukraine подали законопроєкт про легалізацію криптовалюти

У Раді зареєстрували законопроєкт №2461 про оподаткування операцій з криптоактивами: податок 5% та без ПДВ, але повного тексту ще немає

Blockchain4Ukraine подали законопроєкт про легалізацію криптовалюти
Фото: Flickr

Верховна Рада одержала на розгляд законопроєкт про «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами» (№2461), у якому сформовано основні терміни та особливості оподаткування криптовалюти. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

На розгляд парламенту документ вніс Олексій Жмеренецький (партія «Слуга народу»), повний текст проєкту поки не опубліковано.

Податкові умови легалізації криптовалюти пропонуються наступні:

  • ставка податку на доходи фізосіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів на рівні 5% (строком на 5 років);
  • інвестиційний прибуток на продаж криптоактиву розраховується як позитивна різниця між отриманим доходом та затратами на його придбанням чи виготовлення;
  • операції з продажу криптовалюти не підлягатимуть стягненню податку на додану вартість.

Також законопроєкт визначатиме такі поняття, як «віртуальний актив», «криптоактив», «токен-актив» тощо.
Над розробкою «криптовалютного» законопроєкту працювали  представники  блокчейн-спільноти, міжфракційного  депутатського об’єднання Blockchain4Ukraine, Офісу ефективного регулювання BRDO та команди Міністерства цифрової трансформації.

Нагадаємо, у жовтні Голова міжфракційного депутатського об’єднання Blockchain4Ukraine Олексій Жмеренецький на своїй сторінці у Facebook анонсував як мінімум ще три законопроєкти, що стосуватимуться легалізації криптовалюти в Україні: щодо протидії відмиванню грошей з урахуванням віртуальних активів; про впровадження технології блокчейн в роботу усіх державних реєстрів України та про токенізацію активів.

Також нагадаємо, глобальна криптовалютна біржа Binance планує вже до кінця року відкрити в Україні свій офіс.

Як повідомляв Mind, ФБР вважає криптовалюту загрозою, бо та дає можливість діяти анонімно, а отже спрощує життя терористам. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті