Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
США більше не вважають незаконними ізраїльські поселення в Палестині

США більше не вважають незаконними ізраїльські поселення в Палестині

Попередні адміністрації з 1978 року вважали їх такими, що порушують міжнародне право

США більше не вважають незаконними ізраїльські поселення в Палестині
Twitter Secretary Pompeo @SecPompeo

Вашингтон більше не вважає незаконними ізраїльські поселення на Західному березі Йордану. З такою заявою виступив держсекретар США Майк Помпео.

Це рішення, за його словами, було прийнято «після ретельного вивчення аргументів усіх сторін дискусії».

Позиція США з цієї проблеми вже не раз змінювалася залежно від того, хто ставав господарем Білого дому. Рішення адміністрації Трампа ознаменує собою зміну політики попередніх адміністрацій, які з 1978 року визнавали поселення такими, що порушують міжнародне право.

«Адміністрація Дональда Трампа відмовляється від підходу до цього питання адміністрації Барака Обами. Будівництво ізраїльських цивільних поселень на Західному березі, по суті, не суперечить міжнародному праву», – зазначив держсекретар Помпео.

Ізраїль привітав ці висловлювання Помпео. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав їх виправленням «історичної помилки» і закликав інші країни приєднатися до США.

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні вже заявила, що позиція ЄС незмінна: поселення «є нелегальними з точки зору міжнародного права» і значно ускладнюють примирення ізраїльської і палестинської сторін на основі співіснування.

Радбез ООН називає єврейську державу «окупуючою державою» і вимагає виконувати зобов'язання відповідно до четвертої Женевської конвенції. Після отримання контролю над цими територіями в результаті Шестиденної війни Ізраїль побудував там близько 120 поселень, де сьогодні проживають до 400 тисяч чоловік.

Більше про амбіції Ізраїлю в матеріалі «Повернути Ізраїлю велич»: Нетаньяху заявив претензії на 30% палестинської території».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті