Україна зайняла 8-ме місце в рейтингу привабливості інвестицій в альтернативну енергетику

Україна зайняла 8-ме місце в рейтингу привабливості інвестицій в альтернативну енергетику

Причиною зростання стали реформи енергетичного сектора, привабливі «зелені» тарифи й податкові ставки

Україна зайняла 8-ме місце в рейтингу привабливості інвестицій в альтернативну енергетику
Фото: pixabay.com

Україна піднялася відразу на 8-ме місце в рейтингу привабливості країн, що розвиваються, з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику у 2019 році. Про це йдеться в щорічному звіті Climatescope 2019, підготовленому дослідницькою агенцією Bloomberg New Energy Finance.

У торішньому звіті наша країна займала 63 сходинку, а у звіті 2019 року піднялася відразу на 8-ме місце.

У топ-5 увійшли Індія, Чилі, Бразилія, Китай та Кенія.

Україна зайняла 8 місце у рейтингу привабливості інвестицій в альтернативну енергетику

Аналітичний центр стверджує, що причиною зростання стали реформи енергетичного сектору, привабливі «зелені» тарифи та податкові ставки.

У 2018 року європейські країни, що не входять до Євросоюзу, встановили рекорд щодо залучення інвестицій у чисту енергію в розмірі $2,2 млрд. Сума за 2018 рік склала понад чверть від загального обсягу інвестицій у регіон за останнє десятиліття.

Зростання відбулося в основному через величезний стрибок інвестиційних потоків в Україну, який  2018 року склав $801 млн проти $46 млн 2017 року. При цьому зберігається високий потенціал зростання обсягу інвестицій, оскільки за останнє десятиліття країни Європи, що не входять до Євросоюзу, отримали всього 6% від загального капіталу чистої енергії, вкладеного в ринки, що розвиваються.

Нагадаємо: президент Зеленський заявив, що ретроспективної зміни «зеленого» тарифу не буде, українська влада не робитиме ніяких кроків, що погіршать умови ведення бізнесу в Україні.

Докладно про альтернативну енергетику в Україні читайте в матеріалі Mind «Зелені» можливості: нові потужності замість урізання тарифів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті