Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
МВФ перевірить, як скандинавські банки борються з відмиванням коштів

МВФ перевірить, як скандинавські банки борються з відмиванням коштів

Зокрема, йдеться про Swedbank, Danske Bank та SEB, які звинувачують у сприянні відмиванню коштів у країнах Балтії

МВФ перевірить, як скандинавські банки борються з відмиванням коштів
фото pixabay.com

Міжнародний валютний фонд перевірить зусилля скандинавських банків та регуляторів щодо припинення відмивання грошей у регіоні та країнах Балтії. Про це повідомляє Reuters.

До цього низка скандинавських банків, серед яких Swedbank, Danske Bank та SEB, зазнала шквалу обвинувачень щодо їх невдач у боротьбі з відмиванням коштів у Прибалтиці.

«Протягом певного часу тривали дискусії щодо того, щоб хтось зі сторони поглянув на те, як ми вирішуємо, а точніше, не вирішуємо, питання відмивання грошей у скандинавських та балтійських країнах», – заявив голова Центрального банку Швеції Стефа Інгвес.

Він додав, що розслідування тривають на повний хід, а МВФ почне роботу в першому півріччі 2020 року.

«Йдеться про розгляд системи в цілому і про те, наскільки розумно ми працюємо в Скандинавському та Балтійському регіонах щодо цих питань, не в останню чергу з погляду транскордонних аспектів», – сказав Інгвес.

Нагадаємо: днями стало відомо, що другий за величиною банк Швеції SEB AB замішаний у великій схемі відмивання грошей. Виявилось, що сотні клієнтів шведського банку SEB могли відмивати гроші через його підрозділи в Естонії та інших балтійських країнах. При цьому частина переведених через ці підрозділи грошей пов'язана зі справою Магнітського.

SEB став ще одним скандинавським банком, навколо якого розгорівся скандал із відмиванням грошей із Росії через Естонію після схем Deutsche Bank, Danske Bank, Swedbank і низки інших банків.

Ще один фігурант гучного скандалу з відмиванням коштів – Danske Bank – заявив, що йде з естонського ринку банківських послуг.

Як повідомлялось, клієнтами естонського відділення Danske Bank були проведені підозрілі трансакцій на загальну суму близько 200 млрд євро. Як писала у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.

Низка ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін, імовірно, відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті