Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті «нормандської четвірки» – Оржель
Також буде змінено керівництво і наглядові ради всіх стратегічних компаній, зокрема «Нафтогазу» та «Укренерго»

Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті «нормандської четвірки» в Парижі. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель під час брифінгу.
Він вважає, що неправильно переводити економічні переговори в нормандський формат, адже вони повинні збалансувати інтереси всіх сторін.
«Цей контракт укладається між двома суб'єктами господарювання. Тому якщо на цих переговорах, а я так розумію, що не передбачається участь «Газпрому» і «Нафтогазу», тому навряд чи буде підписано контракт», – заявив Оржель.
Також він зазначив, що пропозиція Росії підписати контракт на транзит газу з Україною тільки на рік невигідна для європейських країн та для самої України.
«Дивіться, рік є неприйнятним для України. Хоча у нас дуже проста взаємодія: якщо рік і невеликі обсяги, то відповідно тариф – дуже великий. Ми напряму пов'язуємо, по матриці, ось є такі обсяги і всього на рік, значить тариф – у 20 разів, у 30 разів більше ніж поточний», – заявив Оржель.
Згідно з європейськими правилами, замовник інфраструктури може замовити будь-який обсяг навіть на щоденній основі.
«Якщо вони будуть замовляти, то ми повинні їм надати таку можливість. Але, звичайно, від цього залежить тариф. Він буде значно більше. Тому враховуючи інтереси і європейської сторони, і української сторони, і російської, щоб забезпечити виконання своїх договірних відносин, треба підписувати такі умови, які також забезпечують адекватний тариф на транспортування», – заявив Оржель.
Крім того, на брифінгу Оржель заявив, що буде змінено керівництво і наглядові ради всіх стратегічних компаній, у тому числі «Нафтогазу» та «Укренерго».
«Ми припинили повноваження голови «Енергоатому», це велике кадрове рішення. Разом з тим можемо говорити, що було прийнято політичне рішення про зміну керівництва і початок конкурсів на всіх стратегічних компаніях. Це не є питання однієї компанії чи взаємовідносин між міністром та керівниками окремих компаній», – заявив Оржель.
Він також зауважив, що має по кожному з підприємств певні питання щодо ефективності використання коштів та зловживань. Водночас Оржель відмітив, що днями попередні працівники можуть знову повернутися на свої посади.
«Разом з тим це є припинення повноважень, воно дозволяє тій самій людині брати участь у новому конкурсі», – підкреслив міністр.
Нагадаємо: нещодавно Оржель заявив, що Україна може погодитись на прямий імпорт газу з РФ тільки за умови прив’язки ціни до європейського індикатора.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].