Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті «нормандської четвірки» – Оржель

Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті «нормандської четвірки» – Оржель

Також буде змінено керівництво і наглядові ради всіх стратегічних компаній, зокрема «Нафтогазу» та «Укренерго»

Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті 	«нормандської четвірки» – Оржель
Олексій Оржель
Фото: УНІАН

Україна не підписуватиме контракт на транзит газу на саміті «нормандської четвірки» в Парижі. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель під час брифінгу.

Він вважає, що неправильно переводити економічні переговори в нормандський формат, адже вони повинні збалансувати інтереси всіх сторін.

«Цей контракт укладається між двома суб'єктами господарювання. Тому якщо на цих переговорах, а я так розумію, що не передбачається участь «Газпрому» і «Нафтогазу», тому навряд чи буде підписано контракт», – заявив Оржель.

Також він зазначив, що пропозиція Росії підписати контракт на транзит газу з Україною тільки на рік невигідна для європейських країн та для самої України.

«Дивіться, рік є неприйнятним для України. Хоча у нас дуже проста взаємодія: якщо рік і невеликі обсяги, то відповідно тариф – дуже великий. Ми напряму пов'язуємо, по матриці, ось є такі обсяги і всього на рік, значить тариф – у 20 разів, у 30 разів більше ніж поточний», – заявив Оржель.

Згідно з європейськими правилами, замовник інфраструктури може замовити будь-який обсяг навіть на щоденній основі.

«Якщо вони будуть замовляти, то ми повинні їм надати таку можливість. Але, звичайно, від цього залежить тариф. Він буде значно більше. Тому враховуючи інтереси і європейської сторони, і української сторони, і російської, щоб забезпечити виконання своїх договірних відносин, треба підписувати такі умови, які також забезпечують адекватний тариф на транспортування», – заявив Оржель.

Крім того, на брифінгу Оржель заявив, що буде змінено керівництво і наглядові ради всіх стратегічних компаній, у тому числі «Нафтогазу» та «Укренерго».

«Ми припинили повноваження голови «Енергоатому», це велике кадрове рішення. Разом з тим можемо говорити, що було прийнято політичне рішення про зміну керівництва і початок конкурсів на всіх стратегічних компаніях. Це не є питання однієї компанії чи взаємовідносин між міністром та керівниками окремих компаній», – заявив Оржель.

Він також зауважив, що має по кожному з підприємств певні питання щодо ефективності використання коштів та зловживань. Водночас Оржель відмітив, що днями попередні працівники можуть знову повернутися на свої посади.

«Разом з тим це є припинення повноважень, воно дозволяє тій самій людині брати участь у новому конкурсі», – підкреслив міністр.

Нагадаємо: нещодавно Оржель заявив, що Україна може погодитись на прямий імпорт газу  з РФ тільки за умови прив’язки ціни до європейського індикатора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті