ФГВФО: до кінця цього року будуть повністю ліквідовані 45 банків

ФГВФО: до кінця цього року будуть повністю ліквідовані 45 банків

4 грудня запланований аукціон із продажу 10-мільярдного мегапулу кредитів трьох банків – «Надра», «Фінанси та Кредит» і Дельта Банку

ФГВФО: до кінця цього року будуть повністю ліквідовані 45 банків
Фото: pixabay.com

До кінця цього року будуть повністю ліквідовані 45 банків, упродовж 2020-го – ще 38. У 2021 році залишиться тільки 16 збанкрутілих банків – «банки-зомбі», за які бореться фонд, банки в Криму та в зоні проведення ООС, за якими процедуру ліквідації завершити неможливо. Про це Mind розповіла заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Ольга Білай.

Завтра, 4 грудня, запланований аукціон із продажу 10-мільярдного мегапулу кредитів трьох банків – «Надра», «Фінанси та Кредит» і Дельта Банку, торги пройдуть на майданчику DebtX.

Крім цього, Фонд гарантування виставляє на продаж 5 грудня великий пул активів ВіЕйБі Банку і ВТБ, а також 9 грудня великий пул іпотечних кредитів фізичних осіб банку «Надра», із заборгованістю на загальну суму близько 1 млрд грн.

Активи, у купівлі яких можуть бути зацікавлені інші гравці банківського ринку, – працюючі кредити, які ФГВФО виставляє на продаж. Це кредитні зобов’язання тих боржників, які протягом 4–5 років довели свою дисципліну, так би мовити, не словом, а ділом. Такий сумлінний та чесний клієнт – мрія кожного банку.

При цьому для самого боржника не змінюються умови обслуговування такого кредиту після купівлі його іншим банком. У такому разі зберігаються правила, зазначені в початковому кредитному договорі та в додаткових договорах, якщо вони були укладені, а також умови, визначені Фондом гарантування при реструктуризації такого кредиту.

Нагадаємо: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб разом із Національним банком готує законопроєкт, який унеможливить повернення банків-банкрутів на ринок, навіть якщо рішення про неплатоспроможність буде скасовано в суді. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло