Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Атомпрофспілка заявила про продовження акції протесту

Атомпрофспілка заявила про продовження акції протесту

Атомники обурені діями міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля

Цей матеріал також доступний російською
Атомпрофспілка заявила про продовження акції протесту
Фото: pixabay.com

Атомпрофспілка заявила, що 4 грудня 2019 року о 10-30 біля будівлі Кабінету міністрів України за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, буде проведено другий етап безстрокової акції протесту. Про це йдеться у пресрелізі Атомпрофспілки України.

Згідно з повідомленням, Атомпрофспілка обурена діями міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля. На думку атомників, Оржель гальмує усі проекти розвитку та підтримки атомної галузі України.

«Нещодавні заяви Міністра за обмеження виробництва вітчизняної атомної електроенергії на користь імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, та, водночас, проти експорту української атомної електроенергії до Європейського Союзу демонструють його бажання стрімко змінити курс від енергонезалежності України до залежності від РФ, від розвитку атомної енергетики до її знищення», – пише Атомпрофспілка.

За словами атомників, позиція міністра, зокрема, стосовно відмови від розвитку атомної енергетики, зупинки будівництва нових блоків, припинення міжнародного співробітництва, повної відсутності бачення процесу корпоратизації НАЕК «Енергоатом» викликає дуже серйозне занепокоєння у працівників та Атомпрофспілки і свідчить про непрофесіоналізм та відсутність державного бачення у діючого міністра.

Атомпрофспілка надіслала свої вимоги на адресу прем’єр-міністра Олексія Гончарука:

  • негайна відставка Міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля;
  • створення окремого органу державного управління підприємствами атомно-енергетичного комплексу України, очолюваного професіоналами – енергетиками;
  • проведення термінової наради щодо стратегії розвитку атомної галузі України;
  • поновлення на посаді президента ДП НАЕК «Енергоатом» Недашковського.

Також у повідомленні йдеться, що Атомпрофспілка розпочинає підготовку для проведення акцій протесту у містах-супутниках АЕС.

Нагадаємо: працівники НАЕК «Енергоатом» 28 листопада 2019 року, вийшли на мітинг із вимогою поновити на посаді президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

До цього 27 листопада, Кабмін звільнив президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. 

Раніше ГО «Українське ядерне товариство» закликало загальмувати відставку очільника «Енергоатома». Автори листа звертали увагу на те, що з початку військової агресії Росії атомна енергетика стала гарантом енергетичної безпеки України.

За словами підписантів, останні заяви міністра енергетики та захисту довкілля ставлять хрест не лише на майбутньому розвитку, але й на сьогоденній безпечній та надійній роботі атомної галузі, яка забезпечує для України понад 50% виробництва найдешевшої у світі електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті