В ООН заявили, що нинішнє десятиліття стане найспекотнішим за усю історію
2019 рік стане другим чи третім найгарячішим роком за весь час спостережень оголосила Всесвітньої метеорологічної організації ООН

Нинішнє десятиліття може стати найспекотнішим за всю історію. Про це оголосила Всесвітня метеорологічна організація ООН (WMO) у вівторок, 3 грудня, під час Кліматичної конференції ООН у Мадриді, передає DW.
«Ми не на шляху до досягнення цілей Паризької угоди. Якщо ми зараз не вживатимемо термінових заходів щодо клімату, то ми рухатимемося до підвищення температури більше, ніж на три градуси до кінця століття», – заявив генеральний секретар організації Петтері Таалас.
За даними WMО, станом на кінець жовтня середня світова температура була на 1,1 градуса за Цельсієм вищою, ніж в кінці доіндустріальної епохи наприкінці 18 століття. Тож 2019 рік стане другим чи третім найгарячішим роком за весь час спостережень.
Організація також підтвердила, що минулого року концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла рекордного рівня і продовжує зростати цього року. Серед іншого це шкодить всесвітньому океану, оскільки він поглинає тепло і вуглекислий газ. За даними WMO, температура води в океані також досягла рекордних показників.
«Морська вода на 26% кисліша, ніж на початку індустріальної епохи», – повідомили в організації, додавши, що це негативно впливає на морські екосистеми.
На Кліматичній конференції в Мадриді планується обговорити виконання умов Паризької угоди із захисту клімату, підписаної в 2015 році. Тоді 190 країн світу взяли на себе зобов'язання вживати заходів для того, щоб не допустити глобального потепління. Основна мета, позначена в Паризькій угоді, – скоротити викиди СО2 в атмосферу. Саме вони є причиною глобальних кліматичних змін.
Нагадаємо: нещодавно Європарламент ухвалив резолюцію про «Надзвичайну ситуацію в сфері клімату і навколишнього середовища в Європі і на планеті».
Як повідомлялось, концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила новий рекорд, з чого випливає, що ніяких ознак покращення не спостерігається, незважаючи на зобов'язання країн в рамках Паризької угоди по клімату.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].