«Я не пацан, який пропрацював 3-5 років президентом»: Лукашенко про вхід у склад РФ
Білоруський президент заявив, що його країна не збирається «входити до складу будь-якої держави, навіть братської Росії»

Білоруський президент Олександр Лукашенко сказав, що не обговорює з Росією політичних питань, включаючи можливе створення єдиного парламенту. Про це повідомляє TUT.BY.
Лукашенко і Путін планують в суботу обговорити подальшу інтеграцію двох країн, але «на рівноправних засадах».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Російська Федерація – наш стратегічний партнер, і там живуть наші брати. Це партнер в економічній, політичній і військовій сферах. Білорусько-російське добросусідство перевірено часом», – сказав Лукашенко, підкресливши, що Білорусь налаштована на конструктивну взаємодію з Росією, але на рівноправних засадах.
«Ми ніколи не збиралися і не збираємося входити до складу будь-якої держави, навіть братської Росії», – сказав президент на зустрічі з депутатами парламенту.
Він наголосив, що ніколи не підпише документи, які нашкодять його країні.
«Запам'ятайте! Я не пацан, який відпрацював 3-4-5 років президентом. Мені вистачило – ось так. І я не хочу перекреслити все те, що я зробив разом з вами, з народом – створив суверенну незалежну держава, щоб його зараз укласти в якийсь ящик з хрестом нагорі і кудись викинути або кому-то передати? При мені цього не буде ніколи», – заявив Лукашенко.
Минулого тижня білоруський посол в РФ сказав, що інтеграційні проекти передбачають створення єдиних парламенту і уряду. Посольство пізніше спростувало його слова.
Кілька лідерів білоруської опозиції цього тижня заявили, що документи, які передбачається підписати, несуть потенційну загрозу суверенітету Білорусі.
Нагадаємо: кілька днів тому посол Білорусі в РФ Володимир Семашко заявив, що Білорусь і Росія продовжують роботу над узгодженням дорожніх карт з метою реалізації проєкту поглибленої інтеграції, який передбачає створення єдиного парламенту і уряду.
«Президенти домовилися, що цілі заявлені грандіозні (договором від 1999 року – ред.) і вони не повинні змінюватися. Це перехід на уніфіковане податкове законодавство, створення єдиних ринків нафти, газу і електроенергії, створити єдиний парламент і уряд з певними повноваженнями, коли незалежні Росія і Білорусь віддають наверх певні управлінські функції з обов'язковим виконанням. Таке завдання зараз вирішується» – сказав він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.