Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Українцям можуть заборонити перетинати кордон із РФ за внутрішнім паспортом

Українцям можуть заборонити перетинати кордон із РФ за внутрішнім паспортом

Чинний спрощений режим поїздок громадян України до РФ в умовах збройної агресії останньої «є неадекватним загрозам національній безпеці України», вважають у МЗС

Українцям можуть заборонити перетинати кордон із РФ за внутрішнім паспортом
фото dpsu.gov.ua/

Кабінет міністрів з 1 березня 2020 року може скасувати можливість для українців перетинати державний кордон з Росією за внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження. Про це заявив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, передає УНІАН.

Погорельцев пояснив, що проєктом постанови Кабміну передбачено зупинити дію угод з РФ у період 1997 та 2011 років, укладених ще до початку російської агресії.

Він уточнив, що цими положеннями визначено перелік документів, за якими громадяни України мають право перетинати кордон з Росією, і це, серед іншого, внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років.

«Законом чітко визначені документи, які дають право громадянину України на вʼїзд або виїзд з України. Це паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну (дає право лише на в’їзд в Україну). У разі прийняття урядом постанови з 1 березня 2020 року до громадян України, які перетинають кордон з РФ, будуть застосовуватися положення цього закону в частині паспортних документів, які дають право на виїзд за кордон», – наголосив Погорельцев.

Погорельцев, посилаючись на дані адміністрації Державної прикордонної служби України, зауважив, що необхідність внесення змін до угод 1997 і 2011 років з РФ пояснюється тим, що щороку зростає кількість випадків виявлення підробок як свідоцтв про народження, так і внутрішніх паспортів у формі книжечки.

«По-перше, свідоцтво про народження дитини не підтверджує належність до громадянства України та не містить фотографії його власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документа, а також створює загрозу незаконного вивезення цієї дитини.

По-друге, як внутрішній паспорт, так і свідоцтво про народження не містять інформацію про особу латиницею, що тим самим унеможливлює проведення перевірки цієї особи на наявність можливих обмежень на перетинання державного кордону згідно з базами компетентних органів України та Інтерполу, а також не дозволяє автоматично зчитати інформацію з цих документів при проходженні прикордонного контролю.

По-третє, паспорт громадянина України у формі книжечки має низький ступінь захисту і може використовуватися зі зміненою фотокарткою при перетині кордону третіми особами, які вчинили або можуть вчинити протиправні дії, що загрожують державній безпеці та громадському порядку», – розповів Погорельцев.

Також він пояснив, як ухвалення постанови позначиться на українських громадянах. За словами Погорельцева, «чинний спрощений режим поїздок громадян України до РФ в умовах збройної агресії останньої є неадекватним загрозам національній безпеці України».

Крім того, він пояснив, яким чином зможуть оформити закордонний паспорт громадяни України, які перебувають у Росії.

«У разі тимчасового або постійного перебування на території Російської Федерації громадяни України можуть звернутися з клопотанням щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Посольства України в Москві та консульських установ України у Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську, залежно від місця проживання», – заявив Погорельцев..

«Станом на цей час таким правом уже скористалися понад 4000 громадян України, які оформили в наших установах на території Росії біометричні закордонні паспорти», – додав він.

Нагадаємо: цього року Україна піднялась у світовому рейтингу паспортів, зайнявши 43-те місце з показником у 126 країн, у які українці можуть потрапити без віз.

Як повідомлялось, з листопада громадяни України отримали право фотографуватися на паспорт у головному уборі, якщо його носіння обумовлено релігійними поглядами або медичними показаннями

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті