Данія прийме закон про скорочення викидів СО 2 на 70% у найближчі 10 років

Данія прийме закон про скорочення викидів СО2 на 70% у найближчі 10 років

За законопроєкт голосуватимуть через 3 місяці

Данія прийме закон про скорочення викидів СО<sub>2</sub> на 70% у найближчі 10 років
фото pixabay.com

Соціал-демократичний уряд Данії та сім інших партій країни узгодили законопроєкт, націлений на скорочення шкідливих викидів в атмосферу. Планується скоротити емісію шкідливих речовин до 2030 року на 70% порівняно з рівнем 1990 року, пише Deutsche Welle з посиланням на данське міністерство з проблем клімату й енергетики.

Як очікується, закон буде прийнято в лютому 2020 року.

Крім того, до 2050 року повинна бути досягнута кліматична нейтральність, тобто викиди вуглекислого газу не повинні перевищувати той обсяг, який може бути абсорбований.

Передбачається, що ці цілі стануть обов'язковими як для нинішнього уряду, так і для тих, хто прийде до влади в майбутньому. Законопроєкт містить також проміжні цілі, досягнення яких повинно регулярно перевірятися. З цією метою планується розширити склад Кліматичної ради країни та збільшити її фінансування.

Очікується, що закон буде прийнятий парламентом, тому що представники партій, які його схвалили, займають 167 із 179 місць у парламенті.

Данська Асоціація з охорони навколишнього середовища високо оцінила законопроєкт, назвавши його «історичним кроком». Закріплення кліматичних заходів в законодавстві свідчить про ефективність екологічних протестів, відзначається в повідомленні.

Як повідомлялося, EasyJet заявила про наміри стати першою у світі вуглецево-нейтральною авіакомпанією.

Нагадаємо, Європа збирається відмовитися від усіх газових проєктів з 2022 року.

Детальніше про ці проблеми в Україні – в матеріалі «Екологія vs зміна клімату: у чому різниця та що важливіше».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло