Білорусь хоче отримати $70 млн компенсації за російську брудну нафту

Білорусь хоче отримати $70 млн компенсації за російську брудну нафту

Мінськ вважає, що компенсація має відбуватись так само як у РФ з Угорщиною, Польщею та Німеччиною

Білорусь хоче отримати $70 млн компенсації за російську брудну нафту
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/47854572521

Білорусь розраховує на компенсацію в розмірі близько $70 млн через інцидент, пов'язаний з поставками забрудненої хлорорганікою російської нафти. Про це повідомив посол Білорусі в Росії Володимир Семашко, передає БЕЛТА.

За словами Семашка, питання компенсації порушувалося на переговорах глав держав.

«Мені здалося, що 6 числа (на зустрічі прем'єр-міністрів – ред.) знайшов вирішення це питання, була згода і прем'єра Росії про те, що так само, наприклад, як угорська компанія MOL врегулювала з  «Транснєфтью» : за кожен барель брудної нафти – компенсація $15, – сказав він. – Це б влаштувало і нас. Але в суботу це вже якось по-іншому все прозвучало».

Посол переконаний, що дане питання цілком вирішуване.

«Просто потрібно трохи чіткіше і предметніше спрацювати «Білнафтохіму»  з нашими НПЗ. Потрібно офіційно, як це належить за законом, як це вимагає юриспруденція – викласти свої претензії, чітко і зрозуміло. Підходи можуть бути різні, але якщо в Угорщині чи Польщі і Німеччині так само зробили, то у нас теж має бути так зроблено. Там йдеться про чималу суму – близько $70 млн повинна бути компенсація», – зазначив Семашко.

«Можна й інший підхід: обидва заводи працювали упівсили, це втрата вигоди, втрата прибутку, можна звідси порахувати. Наступного тижня має приїхати Рибаков (голова «Білнафтохіму» – ред.) з гранично вивіреними юридичними документами і висунути ці претензії», – додав він.

Нагадаємо: з травня по листопад 2019 року АТ «Укртранснафта» отримало 4,168 млн євро від ПАТ «Транснефть» за резервування потужностей української нафтотранспорної системи через потрапляння до неї нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук.

Наприкінці жовтня глава «Транснєфті» заявив, що АТ «Укртранснафта» і російська компанія врегулювали питання компенсацій за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук в українську ділянку нафтопроводу «Дружба»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло