Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
ФГВФО запланував продаж пулу активів «ВТБ Банку» на кінець грудня

ФГВФО запланував продаж пулу активів «ВТБ Банку» на кінець грудня

Стартова ціна пулу – 377 млн грн

ФГВФО запланував продаж пулу активів 	«ВТБ Банку» на кінець грудня
Фото: pixabay.com

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 27 грудня у системі ProZorro.Продажі запланував аукціон з реалізації пулу активів юридичних осіб, що перебувають на балансі АТ «ВТБ Банк». Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону. До складу пулу увійшли права вимоги за 25 кредитами юридичних осіб.

Середня прострочена заборгованість за кредитами – 7 років. Загальна заборгованість за договорами склала 1,778 млрд грн. За 19 кредитами тривають судові провадження, 2 кредити перебувають на опрацюванні Державної виконавчої служби. Стартова ціна пулу – 377 млн грн.

У забезпеченні за кредитами комерційна та житлова нерухомість, земельні ділянки,  цінні папери,  товари в обороті, фінансова порука, майнові права, обладнання. Проте чимало кредитів мають проблеми із заставою через банкрутство чи ліквідацію заставодавців.

Пул був сформований за календарним підходом. Тобто до його складу увійшли активи, що попередньо виставлялись на індивідуальні торги, але не були викуплені.

Також у пресслужбі ФГВФО повідомили, що банки, які ліквідуються, здійснили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN.

Перехідний період впровадження міжнародного номеру банківського рахунку в Україні триватиме до 12 січня 2020 року включно і протягом цього часу позичальники для погашення заборгованості перед банками, що ліквідуються, можуть використовувати як нові платіжні реквізити так і ті, що застосовувалися до запровадження міжнародного стандарту. Проте, з 13 січня 2020 року усі розрахунки в банківській системі здійснюватимуться виключно з використанням IBAN. З цієї дати позичальникам банків, що ліквідуються, в платіжних документах необхідно замість «код банку» та «рахунок» вказувати номер накопичувального рахунку банку IBAN.

Нагадаємо: з 1 листопада усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN.

Перехід на стандарт IBAN розпочався 5 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року.

З 1 жовтня 2019 року вступили в силу нові рахунки для оплати податків, зборів та інших платежів в державний та місцеві бюджети відповідно до стандарту IBAN.

У лютому 2019 року НБУ переніс застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN до початку серпня з 1 квітня 2019 року. Також у квітні 2019 року, регулятор повідомив про оновлення вимог до заповнення реквізитів розрахункових документів у зв'язку із запровадженням в міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Джерело: http://www.fg.gov.ua/231-pres-reliz-fgv/45822-banki-shcho-likviduyut-sya-onovili-rekviziti-nakopichuval-nikh-rakhunkiv-vidpovidno-do-standartu-iban

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті