Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Відсьогодні стартує запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Відсьогодні стартує запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах

Відсьогодні стартує запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN
Фото Shutterstock

Відсьогодні, 5 серпня, стартує апровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Про це пише прес-служба Національного банку України (НБУ).

Водночас чинні номери рахунків банки змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням дійсного номера аналітичного обліку.

Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів з 1 листопада 2019 року. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунка.

Банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності:

  • код України – UA-2 літери;
  • контрольний розряд – 2 цифри;
  • код банку – 6 цифр;
  • рахунок – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року – від 5 до 19 символів).

Клієнти банків у документах на переказ коштів у період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях.

У документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача клієнт може заповнювати як пару реквізитів (номер рахунка платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN.

У разі заповнення номера рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN, у реквізиті «Код банку платника/отримувача» зазначається нуль.

Банк платника обов’язково має прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких обрав платник.

Банк отримувача коштів зобов’язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача за парою реквізитів або за стандартом IBAN.

Обрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документа на переказ коштів без виконання або не зарахування коштів на рахунок клієнта.

Система електронних платежів Національного банку України у період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року забезпечить проведення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.

Нагадаємо: у лютому 2019 року НБУ переніс застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN до початку серпня з 1 квітня 2019 року. 

НБУ у квітні 2019 року повідомив про оновлення вимог до заповнення реквізитіврозрахункових документів у зв'язку із запровадженням в міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію