Захворіло у світі
1,118,921 особа
Померло у світі
58,937 осіб
Вилікувалось у світі
226,769 осіб
Захворіло в Україні
1096 осіб
Померло в Україні
28 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
Банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт IBAN

Банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт IBAN

Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року

Банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт IBAN
Фото: pixabay.com

Усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі.

«Завдяки скороченню кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту робить комфортнішим оформлення розрахункових документів», – повідомляє НБУ. 

Перехід на стандарт IBAN розпочався 5 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року.

Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів – платників податків відповідним контролюючим органам.

Статистика Національного банку підтверджує, що дедалі більше клієнтів проводять розрахунки за стандартом IBAN.

Станом на 31 жовтня 2019 року 103 учасники системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. 

Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року – з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

Нагадаємо: з 1 жовтня 2019 року вступили в силу нові рахунки для оплати податків, зборів та інших платежів в державний та місцеві бюджети відповідно до стандарту IBAN.

У лютому 2019 року НБУ переніс застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN до початку серпня з 1 квітня 2019 року. Також у квітні 2019 року, регулятор повідомив про оновлення вимог до заповнення реквізитів розрахункових документів у зв'язку із запровадженням в міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію