Іран збирається відключити інтернет та перейти на інтранет

Іран збирається відключити інтернет та перейти на інтранет

Тоді іранська влада зможе повністю контролювати, які сайти та контент бачитимуть іранці

Іран збирається відключити інтернет та перейти на інтранет
фото pixabay.com

Президент Ірану Хасан Рухані анонсував створення суверенної національної мережі для заміни глобального інтернету. Про це повідомляє Cnet.

В листопаді влада Ірану оголосила про підвищення цін на нафту, що призвело до масових протестів в Тегерані. Щоб подавити заворушення, іранська влада фактично закрила інтернет. Після тижня, коли іранські сили безпеки «заспокоювали» протестувальників (за оцінками, під час сутичок загинуло від 140 до 208 людей), доступ в інтернет по усій країні поступово відновився.

Інтранет Ірану, відомий як Національна інформаційна мережа, буде розширений настільки, що «людям не треба будуть іноземні мережі для задоволення своїх потреб», заявив Рухані в парламенті країни.

За його словами, указ про підтримку іранського інтранету надходить від верховного лідера країни Алі Хаменеі.

Створення більш потужної інтрмережі дозволило б владі Ірану відключити доступ до інтернету, а іранцям – від решти світу без економічної шкоди для себе.

Інтранет дозволить іранській владі обирати, які сайти і контент зможуть бачити іранці.

Жодних деталей про технічну реалізації проекту Рухані не привів.

Нагадаємо: 1 листопада в РФ вступила в силу велика частина поправок до законів «Про зв'язок» та «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації», які отримали неофіційну назву закон про «суверенний Рунет».

Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію рунету 16 квітня 2019 року.

Раніше законопроект, який передбачає відокремлення російського сегмента інтернету від глобальної мережі вже був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю. Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали й представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru та «Яндекс».

Також у квітні минулого року верхня палата російського парламенту схвалила закон про ізоляцію російського сегмента інтернету.

Путін підписав закон 2 травня, чинності він набере 1 листопада 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті