Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Рада привела діяльність НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

Рада привела діяльність НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

Законом заборонено звільнення членів регулятора у разі складення повноважень Кабінетом Міністрів України перед новообраною Верховною Радою

Рада привела діяльність НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла у другому читанні та вцілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг» (№2490-1). Законопроєкт підтримало 256 депутатів, повідомляє кореспондент Mind.

Закон спрямований на виконання рішення Конституційного Суду щодо створення правових підстав для функціонування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Законом внесено зміни до закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» зокрема, в частині її правового статусу та особливостей призначення та припинення повноважень членів регулятора.

Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Положеннями закону врегульовано питання порядку призначення членів Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів регулятора за результатами відкритого конкурсу, без перевищення відповідними органами та посадовими особами своїх законних повноважень.

Законом заборонено звільнення членів регулятора у разі складення повноважень Кабінетом Міністрів України перед новообраною Верховною Радою, відставки Кабміну, яка прийнята Верховною Радою або формування нового складу Кабінету Міністрів.

Нагадаємо: нещодавно президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань  з відокремлення діяльності з транспортування природного газу» № 314-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 грудня 2019 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті