Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
У організаторів Facebook Libra немає чіткого плану запуску

У організаторів Facebook Libra немає чіткого плану запуску

Для того, щоб стати учасником треба внести $10 млн. Окрім Facebook ніхто ще таких коштів не вніс

У організаторів Facebook Libra немає чіткого плану запуску
фото www.flickr.com/photos/182016306@N07/48600693411

У організаторів проєкту цифрової валюти Facebook Libra поки немає чіткого плану, в якому було б сказано, як і де він буде запущений. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву члену ради директорів, який буде курирувати цифрову валюту, Патріка Елліса.

За його словами, масштаби Libra залежатимуть від результатів переговорів з регуляторами.

«На даному етапі немає чіткої стратегії щодо ринків або продуктів, або того, як вони будуть реалізовані», – сказав Елліс.

Перспектива, що Libra отримає підтримку у майже 2,4 млрд користувачів Facebook, викликає стурбованість регулюючих органів по всьому світу, які побоюються, що нова валюта може радикально змінити глобальну фінансову ландшафт.

Офіційні особи, які керують проектом, серед яких один із засновників Facebook Девід Маркус, заявили, що через регуляторні проблеми запуск, запланований на червень 2020, може бути відкладений.

На питання, чи буде запущений проєкт в 2020, Елліс відповів: «Так. Так, він запуститься».

«Ще надто рано впроваджувати надійну стратегію, – сказав Елліс. – Нам ще так багато треба вирішити з регуляторами, щоб потім уточнити стратегію запуску».

За його словами, переговори між Libra та регуляторами в Європі, США та Південно-Східній Азії тривають. Утім, він відмовився розкривати деталі про кроки, які компанія здійснює,щоб відреагувати на занепокоєння регуляторів.

Як повідомлялось, багато початкових прихильників проекту, зокрема Mastercard і Visa, вже відмовилися від участі в ньому. Зараз в асоціації налічується 21 учасник. При цьому єдиною міжнародною платіжною системою серед них залишилася розташована в Нідерландах компанія PayU, в якій Елліс є головним юрисконсультом.

Усі учасники повинні внести мінімум $10 млн, щоб стати частиною Libra. За словами Елліса, окрім Facebook, поки що ніхто не вклав в проєкт ніяких грошей. Він додав, що інвестиції мають розпочатись в першому або другому кварталі наступного року.

Нагадаємо: у грудні міністри фінансів країн ЄС погодились де-факто заборонити в регіоні запуск так званих глобальний «стейблкоінів», таких як анонсована Facebook Libra, докм у блока не буде єдиного підходу до регулювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті