Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
ЄС заборонить обіг стейблкоінів, таких як Libra від Facebook

ЄС заборонить обіг стейблкоінів, таких як Libra від Facebook

Заборона буде діяти доти, доки не буде розроблено спільних правил регулювання криптовалют,навіть якщо вони прив’язані до національних

ЄС заборонить обіг стейблкоінів, таких як Libra від Facebook
фото www.flickr.com/photos/140988606@N08/48085859286

Міністри фінансів країн ЄС погодились де-факто заборонити в регіоні запуск так званих глобальний «стейблкоінів», таких як анонсована Facebook Libra,док у блока не буде єдиного підходу до регулювання. Про це повідомляє TechCrunch.

У спільній заяві ЄС та Єврокомісія пишуть, що в «Європейському союзі не повинно починатись жодного глобального механізму» стейблкоінів до тих пір, «доки правові, нормативні та наглядові проблеми і ризики не будуть належним чином визначені та усунені».

В заяві мова йде про те, що криптотехнології мають свої переваги, такі як більш дешеві та швидкі платежі через кордони, але зазначається, що вони створюють «багатогранні проблеми і ризики, пов’язані, наприклад, із захистом прав споживачів, конфіденційністю, оподаткуванням, кібербезпекою і операційною стійкістю, відмиванням грошей,фінансуванням тероризму,цілісністю ринку та правовою визначеністю».

«Коли ініціатива «стейблкоінів» зможе досягнути глобального масштабу,ці занепокоєння можуть посилитись, а також можуть виникнути нові потенційні ризики для грошово-кредитного суверенітету, грошово-кредитної політики, безпеки та ефективності платіжних систем, фінансової стабільності та чесної конкуренції», – мовиться у заяві.

Нова Європейська комісія вже працює над новими законами з регулювання стейблкоінів, заявив Валдіс Домбровскіс, Європейський комісар з фінансів на зустрічі з міністрами фінансів ЄС в Брюсселі.

«Ряд держав-учасників – Франція, Німеччина та Мальта – вже представили національні закони з регулювання цифрових активів, але більшість згідно з радою Європейських наглядових органів в тому, що ці ринки виходять далеко за межі державних кордонів, і тому нам потрібна загальноєвропейська платформа, – сказав він. – Тепер ми рухаємося до втілення цього ».

Як повідомляється, за останні час проект Libra зіткнувся з кількома проблемами. У середині жовтня асоціацію покинули такі компанії, як Visa, Mastercard, Stripe і eBay. Пізніше Цукерберг дав показання про проект в Конгресі. Він заявив, що компанія підтримує ідею відкласти запуск Libra, поки не будуть отримані дозволи від усіх регуляторів США.

Як повідомлялося, запуск криптовалюти Libra може не відбутися в 2020 році.

Тим часом китайська Tencent заявила, що вважає криптовалюту Libra від Facebook загрозою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті