Американські санкції є «проєвропейським рішенням» – посол США у ФРН

Американські санкції є «проєвропейським рішенням» – посол США у ФРН

За словами дипломата, після запровадження санкцій він чує від європейських дипломатів слова подяки за це рішення

Американські санкції є «проєвропейським рішенням» – посол США у ФРН
Річард Гренелл
фото www.flickr.com/photos/cne-cna-c6f/41020200020

Посол Сполучених Штатів Америки в Німеччині Річард Гренелл переконаний, що американські санкції, запроваджені проти проєкту газопроводу «Північний потік – 2», є проєвропейським рішенням. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню Bild, передає DW.

«15 європейських країн, Європейська Комісія та Європейський парламент усі разом висловили сумніви щодо даного проєкту. Від наших європейських партнерів ми чуємо заклики стосовно того, що Сполучені Штати мають підтримувати їх в їхніх зусиллях. Тому ці санкції є дуже проєвропейським рішенням», – заявив Гренелл.

За словами дипломата, після запровадження санкцій він чує від європейських дипломатів слова подяки за це рішення.

Гренелл запевнив, що санкції щодо «Північного потоку – 2» вписуються в довгострокову стратегію США, якої країна дотримується з часів адміністрації попереднього президента США Барака Обами. Вашингтон прагне запобігти ситуації, коли «одна країна або одне джерело дуже впливає на Європу за допомогою енергоносіїв», а також сприяти диверсифікації постачань енергоресурсів до Європи, пояснив він.

Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів.

Крім того, 18 грудня комітет з міжнародних відносин Сенату США прийняв законопроект, що дозволяє ввести жорсткі санкції щодо Росії- законопроєкт DASKA (Закон про захист американської безпеки від агресії Кремля).

Проєкт пропонує запровадити санкції щодо російських «політичних фігур, олігархів та інших осіб», які сприяють, прямо або побічно «незаконним і корупційним діям» російської влади. Також пропонується ввести заборону на операції з новим суверенним боргом РФ.

Як повідомлялось, влада ФРН, ЄС та Росія виступили проти санкцій  щодо російських газопроводів.

Зокрема, російський міністр закордонних справ заявив, що Росія відповість на американські санкції проти російських газогонів «Північий потік – 2» та «Турецький потік», а також на запропоновані комітетом Сенату заходи для захисту «від агресії Кремля». 

Натомість в українському уряді привітали запровадження санкцій США проти «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті