Прокурор Куций: Колишні беркутівці, підозрювані у вбивствах на Інститутській, є у списках на обмін

Прокурор Куций: Колишні беркутівці, підозрювані у вбивствах на Інститутській, є у списках на обмін

Генпрокурор Рябошапка попросить суд змінити запобіжний захід п'ятьом обвинуваченим у вбивствах на Майдані на особисте зобов'язання

Прокурор Куций: Колишні беркутівці, підозрювані у вбивствах на Інститутській, є у списках на обмін
Фото: УНІАН

Прокурор Сергій Куций підтвердив, що колишні бійці спецпідрозділу «Беркут», обвинувачені у розстрілах на Майдані, перебувають у списках на обмін. У зв'язку з цим прокурори просять змінити запобіжний захід ексберкутівцям. Про це повідомляє Hromadske з зали суди, де продовжується розгляд апеляційних скарг на запобіжний захід обвинуваченим у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.

Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

На засіданні суду Куций зачитав розпорядження генпрокурора Руслана Рябошапки, в якому він вимагає змінити обвинуваченим запобіжний захід на особисте зобов'язання.

Захист обвинувачених Янішевського, Зінченка та Аброськіна просить звільнити їх трьох з-під варти. А захист ще для двох фігурантів цієї справи – ексберкутівців Сергія Тамтури та Олександра Маринченка, які перебувають під домашнім арештом, – просить скасувати їм запобіжний захід. Однак, якщо прокурори наполягають на зміні запобіжного заходу, мотивуючи це тим, що ексберкутівці у списках, то захист обвинувачених мотивує свої клопотання тим, що переконаний у невинності обвинувачених.

Прокурорів Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській. Замість них призначили нових – Сергія Куцого, Віталія Суботіна, Олександра Шеваленка. Відповідну постанову ухвалив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Нагадаємо, як писав Mind, 20 листопада 2019 року ДБР отримало перші справи Майдану. Фізично матеріали справ залишаються у слідчих з ГПУ, але вони не мають права продовжувати розслідування.

Також нагадаємо, що в межах обміну полненими по Україні звільняють засуджених та обвинувачуваних у тероризмі та інших злочинах. Їх перевозять до пункту майбутнього обміну на українських громадян, захоплених бойовиками на Донбасі.

При тому президент Володимир Зеленський підтвердив журналістам, що обмін полоненими очікується завтра, 29 грудня, однак процедура верифікації списків на обмін досі не завершена 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло