Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
В США школярам дозволять пропускати школу через участь в акціях протесту

В США школярам дозволять пропускати школу через участь в акціях протесту

Щоправда, відгул даватиметься тільки раз на рік

В США школярам дозволять пропускати школу через участь в акціях протесту
@C_Fischerfoto

Державні школи округу Ферфакс в американському штаті Вірджинія з 27 січня 2020 року дозволять учням протягом навчального року пропускати заняття для участі в громадських заходах, таких як акції протесту. Про це повідомляє газета The Washington Post, на яку посилається tut.by.

За даними видання, подібна ініціатива була схвалена на території США вперше. Вона пошириться на учнів середніх і старших класів – дітей у віці від 12 до 18 років. Учні раз на рік зможуть брати день відгулу для «громадянської активності». Зокрема, учні зможуть брати участь у маршах протесту, сидячих демонстраціях або, наприклад, поїхати в столицю штату для зустрічей із законодавцями.

Схвалення від адміністрації школи не буде потрібно. Необхідно буде, щоб мінімум за два дні до участі в заході учень заповнив спеціальний бланк, в якому він має обгрунтувати свою відсутність. Також при собі в учня має бути дозвіл від батьків або опікунів. У тому випадку, якщо вчителі вважатимуть причину відсутності школяра сумнівною, відгул можна буде оскаржити в регіональному управлінні освіти, але тільки після того, як захід завершиться.

При цьому точне визначення «громадянської активності» не вказується для того, щоб вчителі в залежності від своїх політичних уподобань не могли вибирати, які саме акції будуть відвідувати їхні учні.

Автор даної ініціативи і член шкільної ради Раян МакЕлвін пояснив у своєму Twitter, що нові правила внесено на тлі зростання протестної активності серед учнів.

Цього року шведська 16-річна школярка Грета Тунберг стала відома тим, що протягом півроку у Стокгольмі кожної п’ятниці виходила під парламент на одиночний протест із закликом до влади почати діяти в умовах стрімкого погіршення екологічної ситуації в світі.

Згодом до неї стали приєднуватися інші учні, протести по п’ятницях стали масовими і поширилася на багато країн. Рух отримав назву Fridies for future («П’ятниці зарази майбутнього»), а Грету номінували на Нобелівську премію миру.

Нагадаємо, Італія першою у світі введе в школах уроки про зміну клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті